Найзатребуваніший і однозначно оптимальний вантажопідйомний механізм сучасного складського господарства – це вилочний навантажувач.
Безперечно, це заслужена характеристика!
Адже вилочний навантажувач – це універсальне, багатофункціональне та компактне вантажопідйомне складське обладнання.
Які ж бувають види вилочних навантажувачів? За якими ознаками їх розрізняють?
Відповідь на ці питання дають різні класифікатори, офіційно визнаними з яких є так званий ITA класифікатор.
Розроблена американською асоціацією INDUSTRIAL TRUCK ASSOCIATION (ITA) міжнародна систематизована класифікація вантажної техніки, включає сім класів вилочних навантажувачів:
- Клас I – електричні навантажувачі.
Головною перевагою даних навантажувачів є їхня екологічність – відсутність різних шкідливих викидів в атмосферу. Ця якість обумовлює сферу застосування електроприводних вилочних навантажувачів – робота в продовольчих, фармацевтичних складах. З розробкою нових видів акумуляторних батарей (АКБ), що дозволить збільшити їх потужність (до рівня дизельних), навантажувачі обіцяють бути лідерами в навантажувальній техніці.
- Клас II – річтраки, бічні навантажувачі.
Річтрак, як один з видів вантажної техніки, призначений насамперед для обробки вантажів до 2500 кг на висотах до 6000 мм.
Основне завдання бічного вилочного навантажувача – це штабелювання та горизонтальне переміщення довгомірних вантажів в умовах вузьких міжстелажних проходів.
- Клас III – штабелери та електричні візки.
Як і річтрак, штабелер потрібен там, де потрібно обробити вантажі на верхніх ярусах стелажів. Головні їх відмінності в тому, що штабелер маневреніший, ніж річтрак, але менш пристосований для горизонтального переміщення вантажів. А ось електровізки необхідні саме для горизонтального переміщення вантажів до 3000 кг зі швидкістю від 6 км/год (у повідковому режимі) до 7,5 км/год (в самохідному режимі).
- Клас IV – навантажувачі з ДВЗ з цільнолитими шинами.
Вилочні навантажувачі четвертого класу з двигуном внутрішнього згоряння (ДВЗ), що мають цільнолиті шини, зазвичай застосовують на складських майданчиках або виробничих цехах з рівним покриттям. Як правило, це або закриті, або напівзакриті приміщення.
- Клас V — навантажувачі з ДВЗ із пневматичними шинами.
Навантажувачі з ДВЗ на пневматичних шинах – це більш універсальний вид вилочних навантажувачів, який з успіхом справляється з нерівним дорожнім покриттям і вибоїнами, проте схильний до постійних проколів і поривів на виробничих ділянках.
- Клас VI – транспортери.
У цей клас вилочних навантажувачів входить техніка, призначена насамперед для горизонтального транспортування вантажів від місця розвантаження до місця штабелювання і навпаки. Головним представником цього класу, безперечно, є гідравлічний візок («Рокла»). Як ручна, так і електрична.
- Клас VII – позашляхові, повнопривідні навантажувачі.
Даний тип сучасних навантажувачів поєднує в собі сільськогосподарський трактор з великими колесами з глибоким протектором та значним кліренсом, та класичний вилочний навантажувач.
Позашляхові властивості такий навантажувач отримав рахунок потужного, як правило, дизельного двигуна і повного приводу на 3 або 4 колеса.
Насамкінець хочеться відзначити, що наша компанія «УНІВЕРСАЛ-СПЕЦТЕХНІКА» є безумовним лідером у галузі вилочних навантажувачів. Всі види навантажувачів, представлені в цій статті, можуть бути поставлені нашою компанією на замовлення.
При цьому всі моделі вилочних навантажувачів виготовлені в рейтингових підприємствах світу, в конструкціях яких представлені абсолютно всі інноваційні ідеї та проекти!
І останнє. Наша компанія має найголовніше – колектив професійних фахівців з усіх питань, пов’язаних із техобслуговуванням та експлуатацією.