Бюджетні заклади цієї зими, схоже, будуть обігрівати за чужий рахунок | Київ.Info

Бюджетні заклади цієї зими, схоже, будуть обігрівати за чужий рахунок

Як заявляє ПАТ «Київенерго»,  Кабінет міністрів України прийняв зміни до постанови №187, згідно з якими ціну газу для бюджетних організацій знижено до 6,177 тис. грн за 1 тис. м3 (підвищуючий коефіцієнт 1,25 до ціни газу для населення 4,9 тис. грн за 1 тис. м3). Ціну газу для виробництва тепла для інших споживачів та для виробництва електроенергії знижено до 7,4 тис. грн за 1 тис. м3 (підвищуючий коефіцієнт 1,5). Ці зміни уряд прийняв із вимогою погодження з Мінфіном.

Нагадаємо,  ПАТ «Київенерго» наполягало на оперативному урегулюванні питання ціни газу для виробництва тепла для бюджетних організацій. До Кабміну з вимогою якнайшвидше вирішити цю проблему недавно звернулась також КМДА. Адже згідно з попередньою редакцією постанови №187,  ціна на газ для бюджетних організацій була встановлена на рівні 7,9 тис. грн за 1 тис. м3. Але НКРЕКП включала в тарифи на виробництво тепла для таких споживачів ціну 4,9 тис. грн за 1 тис. м3 і для інших – 7,09 тис.  грн за 1 тис. м3.

Через цю невідповідність цін збитки Київенерго за квітень-жовтень 2017 р. склали 74 млн грн. Наразі по соціальній сфері (дитячі садочки, лікарні тощо) Київенерго щодоби несе збитки в розмірі 1,2 млн грн.

Тому Київенерго вимушене констатувати: проблема з неврегульованістю ціни на газ для виробництва тепла для бюджетних організацій поки що до кінця не вирішена. Врегулювання дисбалансу фактичних та тарифних цін на газ для уникнення колосальних збитків теплової галузі зараз залежить від оперативності погодження Мінфіном змін до ПКМУ № 187, підписання змін до постанови прем’єр-міністром та оприлюднення. Після цього НКРЕКП має відкоригувати тарифи на виробництво тепла котельними і ТЕЦ з урахуванням цін на газ, затверджених ПКМУ №187.

Але відповідно до постанови НКРЕКП від 30.06.2017 № 866 щодо порядку проведення відкритих обговорень проектів рішень НКРЕКП, необхідно більше місяця до набрання чинності постанови  щодо затвердження нових тарифів. Ліцензіат проводить відкрите обговорення до 20-ти календарних днів, але не менше 14-ти днів, а Комісія після схвалення проекту оприлюднює його не пізніше ніж за 20 днів до дати прийняття. Крім того, наразі існують суттєві затримки публікації постанов НКРЕКП в офіційному джерелі – газеті «Урядовий кур’єр». Також, беручи до уваги, що у зв’язку з ротацією рішення Комісії будуть легітимними лише до 24.11.2017, встановлення нових тарифів відкладається на невизначений термін.

Питання залишається відкритим: хто компенсуватиме збитки галузі від неврегульованості ціни газу в тарифах і в постанові КМУ № 187?!

Тож опалювальний сезон для теплопостачальних компаній знову ризикує обернутися збитками, фінансовими труднощами та відсутністю коштів для закупівлі газу.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.Від GiraffМи в Facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com