Кучер заявив про наміри канадців замовити літаки Харківського авіазаводу | Київ.Info

Кучер заявив про наміри канадців замовити літаки Харківського авіазаводу


<pЯк повідомили у прес-службі ПАТ “ФЕД”, у роботі з’їзду взяли участь авіапромислові підприємства-члени асоціації “Укравіапром”, представники профспілки авіабудівників України, Об’єднання організацій роботодавців авіаційної промисловості України, представники трудових колективів, народні депутати України.

За словами генерального директора Харківського державного авіаційного виробничого підприємства (ХДАВП) Сергія Задорожного пропозиції щодо покращення стану Харківського авіазаводу були направлені до державного концерну “Укроборрнпром”, якому підпорядкований авіазавод, але відповіді вони не отримали. Фінансовий стан ХДАВП залишається складним, заборгованість по заробітній платі не погашена, а це більш ніж 200 млн грн, не вирішено питання нарахування працівникам заводу страхового стажу Пенсійним фондом.

“Президент особисто дав команду оборонному відомству розглянути й доповісти про можливість придбання двох вже готових літаків. Ми 4 місяці з “Укроборонпромом” обговорювали ці питання. Але вони так і не вирішені. Настав момент, коли держава повинна вирішити: потрібна авіабудівна галузь чи ні”, – сказав Задорожний.

Голова Харківської обласної державної адміністрації Олексій Кучер наголосив, що на етапі підготовки з’їзду авіабудівників отримав інформацію про те, що найближчим часом будуть підписані контракти на виготовлення 13 літаків на ХДАВП. Крім цього, очікуються надходження іноземних інвестицій на Харківський авіазавод.

“Я отримав інформацію про лист із Канади. У листі від 25 червня говориться, що робоча група з Канади хоче прибути найближчим часом до Харкова для обговорення питань, пов’язаних із замовленням літаків на Харківському авіазаводі. Найближчим часом займемося організацією приїзду партнерів”, – заявив голова ОДА.

У своєму виступі президент асоціації “Укравіапром” Віктор Попов наголосив, що основна мета заходу – оживити роботу галузі, тому що, починаючи з 2014 року, Україна не випустила жодного літака, що говорить про неефективне управління галуззю.

“Сьогодні Туреччина, арабські країни, Південна Корея практично з нуля створюють свою авіаційну галузь, а ми її не розвиваємо, хоча маємо високий технологічний потенціал. Нам потрібні такі механізми, які б дозволили розробляти нову авіаційну техніку і використовувати сучасні фінансові інструменти, які б сприяли залученню іноземних інвесторів. Цивільна авіація не повинна входити до складу “Укроборонпрома”. Європейське законодавство забороняє працювати з оборонними підприємствами. Ніколи “Антонов” не зможе працювати з Airbus, поки він в “Укроборонпромі”, – наголосив Попов.

Очільник “Укравіапром” висловив переконання, що поштовхом розвитку авіабудування повинно стати держзамовлення. “Вартість продажу літака Ан-140 становить 200 млн грн Потрібне державне замовлення на два готових літаки Ан-140, які знаходяться на ХДАВП. Це, до речі, дозволить вирішити проблему заборгованості із зарплати на заводі і дасть оборотні кошти для завершення ще одного літака, призначеного для Казахстану. Продаж цього літака дозволить вкласти кошти в ще шість недобудованих на авіазаводі літаків. Таким чином, буде запущено виробництво на ХАЗі”, – підкреслив Попов.

На Всеукраїнському з’їзді авіабудівників було прийнято рішення оголосити перерву і через півтора-два місяці провести підсумковий з’їзд. Учасники висловили сподівання, що у роботі наступного з’їзду візьме участь президент України.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.


Від Giraff


Від Novostimira


Ми в Facebook