Квартири на “вторинці” зростуть у ціні – Київ.Info

Квартири на “вторинці” зростуть у ціні

Протягом цього року вторинний ринок житлової нерухомості в Україні додасть приблизно 15−20% у вартості. Майже половина від цього зростання запланована якраз на осінній період.

Найсильніше власники житла піднімуть прайси у великих містах (Києві, Харкові, Одесі, Дніпрі та Львові). У більшості інших обласних центрів подорожчання житла на вторинному ринку не перевищить 15%.

«Якщо говорити про доларові ціни, то зростання вартості житла у великих містах не перевищить 7−10%. Тобто до кінця року, і переважно в осінній період, вартість житла може потенційно збільшитися ще на 7−10% у гривні, і до 3% – у доларах», — зазначив у бесіді з UBR.ua президент Асоціації фахівців з нерухомості (ріелторів) України (АСНУ) Юрій Піта.

Для зростання цін на вторинному ринку існує кілька причин, додає експерт, серед яких зростаюча інфляція, відсутність альтернативних вигідних способів збереження капіталу, недостатнє розуміння майбутньої економічної ситуації в країні.

Але разом з тим купівельна спроможність не безмежна: зростання добробуту громадян досить умовне, розвиток іпотеки, переважно за держпрограмами, лише на 1−2% збільшив кількість потенційних покупців житла.

Тому, зауважує президент АСНУ, в жовтні-листопаді на вторинному ринку можуть сформуватися «максимальні ціни», які будуть відповідати реальному попиту і фінансовим можливостям потенційних покупців.

«За підсумками року вартість житла на вторинному ринку Києва, залежно від його якісних характеристик, може збільшитися до 15−20% у гривневому еквіваленті або до 9−9,5% в доларовому еквіваленті. Тобто за осінній період ціна на вторинному ринку Києва може збільшитися на 5−7% у гривні, і до 3% – у доларах», — озвучив нам свій прогноз гендиректор компанії «Увекон» Володимир Шалаєв.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.


ВІД OBLIVKIВІД LUCKYADS


Від GiraffВід Smi.biz

Ми в Facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com