Нові правила торгівлі в Інтернеті: за що можуть заблокувати – Київ.Info

Нові правила торгівлі в Інтернеті: за що можуть заблокувати

За порушення будуть обмежувати доступ до сайту, де ведеться торгівля.

В Україні з’являться нові правила для інтернет-торгівлі. Тепер підприємцям доведеться обов’язково розміщувати інформацію про себе і продукцію, а за недотримання правил, за запитом Держспоживслужби, блокуватимуть провайдери.

Про це повідомляє пресцентр Міністерства економіки.

Законопроєкт про захист прав споживачів зараз перебуває на розгляді Кабміну. Він покликаний запровадити дієві механізми з регулювання інтернет-комерції. Зокрема, визначаються терміни “електронний торговельний майданчик (маркетплейс)” і “електронний сервіс порівняння продукції (прайс-агрегатор)”.

До того ж, за порушення будуть обмежувати доступ до сайту, де ведеться торгівля.

“Держспоживслужба отримує право звертатися до провайдера інтернет-послуг щодо обмеження доступу до сайту суб’єктів господарювання, які використовують нечесну підприємницьку практику, порушують законодавство про захист прав споживачів і яких неможливо ідентифікувати”, – уточнює Мінекономіки.

Що ще зміниться?
Також міністерство розробляє платформу “Е-споживач” для інтернет-продавців. Вона дозволить ідентифікувати підприємця шляхом надання йому статусу Держспоживслужбою “Перевірений продавець”.

Також передбачається:

створення Єдиного реєстру продавців у сфері електронної комерції;
введення ідентифікації і верифікації продавців.
Нагадаємо, що платформа для продажу хендмейд-товарів Etsy зупинила реєстрацію нових продавців з України і близько десяти інших країн. Причиною стали оновлені правила платформи – магазини тепер можна запускати тільки користувачам з країн, в яких доступна платіжна система Etsy Payments. Ні Україна, ні сусідні Білорусь та Росія до числа цих країн не відносяться.

Відсутність важливих для інтернет-торгівлі платіжних систем – не нова проблема для українців. Наприклад, PayPal не захотів заходити в Україну, а саме ця платформа використовується в більшості приватних платежів за кордоном. До того ж, вона потрібна для оплати роботи фрілансерів і для закупів в інтернет-магазинах. PayPal використовують понад 230 млн осіб в двох сотнях країн світу. Але в Україні грошові перекази працюють тільки “на вихід” – відправити гроші можна, а прийняти ні.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.


ВІД OBLIVKIВІД LUCKYADS


Від GiraffВід Smi.biz

Ми в Facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com