Податківці тиснуть на компанії, які працюють “в білу”, замість того, щоб зупиняти схемників – політолог – Київ Інфо

Податківці тиснуть на компанії, які працюють “в білу”, замість того, щоб зупиняти схемників – політолог

На думку експерта, такі дії податкової створюють негативний інвестиційний клімат в Україні.

На сьогодні податкові органи в Україні замість того, щоб припиняти тіньові схеми, створюють тиск на великі компанії, які працюють “в білу” і сплачують усі податки.

Таку думку в коментарі висловив політолог Микола Давидюк.

“Тих, кого видно – простіше давити. А тих, хто ховається за ФОПовою оптимізацією, або взагалі намагається приховувати будь-який податок, чи просто сидить на корупційних потоках, – ніхто ловити не хоче. З ними можуть домовлятися “в сіру””, – сказав він.

Політолог вважає, що так відбувається тому, що в Україні недореформована податкова служба, створюється політичний тиск і ведуться політичні ігри.

На думку Давидюка, це приводить до тиску на бізнес і створює негативний інвестиційний клімат.

“Після таких подій в цілому, погіршується інвестиційний клімат. Частина інвесторів не захочуть заходити в нашу економіку, плюс додайте до цього ще російську агресію, корупційний фактор ризику, а також несприятливі податкові умови. Це однозначно зменшує бажання багатьох інвесторів заходити в нашу країну”, – сказав він.

Крім того, політолог зазначив, що таких прикладів тиску на бізнес дуже багато. Наприклад, нещодавні обшуки в металургійних компаніях “Метінвест” і “АрселорМіттал Кривий Ріг”.

“Практично в кожному великому місті та регіоні є великі платники податків, в тому числі іноземні, які потерпають від тиску. Ми пам’ятаємо як нещодавно був скандал з “АрселорМіттал Кривий Ріг”, що потім виводили гроші тому, що дійсно злякалися податківців”, – сказав він.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Google новини та Facebook.

ВІД MY.UA

Ми в Facebook