Що буде з цінами на олію через дефіцит соняшників – Київ.Info

Що буде з цінами на олію через дефіцит соняшників

Ціни на соняшникову олію в Україні можуть залишитися високими до кінця 2021-го. Частину врожаю соняшників у регіонах знищили шкідники, а це може призвести до його дефіциту. Наразі літр олії можна купити приблизно за 55-60 грн, а дефіцит соняшників не дозволить знизити ціни найближчим часом.

Приблизно 48% соняшнику в Дніпропетровській, Волинській, Закарпатській, Запорізькій, Київській, Кіровоградській, Полтавській, Тернопільській, Черкаській, Чернігівській, Харківській областях уражені фомозом (зараження рослини). Про це повідомляє “Прямий” із посиланням на Держпродспоживслужбу.

“Пероноспорозом хворіє 8-25% соняшнику, іржею та септоріозом уражено 17% посівів, а у Кіровоградській області – до 50%”, – сказали у відомстві. Крім того, фомопсисом (вражає черешки листя, стебла, кошики і сім’янки) наразі хворіє 25% рослин у Волинській області, аж до 65% – у Рівненській.

Водночас у Донецькій, Запорізькій, Луганській, Кіровоградській, Одеській, Чернігівській областях нині поширюються біла і сіра гнилі (соняшник покривається нальотом). Пошкоджено з цієї причини 3-20% рослин.

Так, 0,85 л соняшникової рафінованої олії в супермаркеті METRO можна купити за 48,40 грн. 0,90 л в “АТБ” коштує 58,40 грн, 1,6 л – 114,70 грн.

Відзначимо, в Україні соняшникову олію в магазинах продають уже на 75,6% дорожче, ніж рік тому. Помітно зросли ціни і на інші основні продукти. Наприклад, вартість цукру підскочила майже вдвічі – на 91,2%.

До того ж трохи подешевшали овочі та фрукти (на 8-9%) – ймовірно, на тлі того, що урожай цього року виявився багатшим, ніж минулого. Втім радіти зниженню цін на овочі залишилося недовго – в Україні вже швидко піднімається ціна на якісну цибулю, придатну для тривалого зберігання. Одночасно з цибулею дорожчають помідори, огірки і кабачки.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від GiraffВід Smi.biz

Ми в Facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com