У Нацбанку розповіли про причини девальвації гривні | Київ.Info

У Нацбанку розповіли про причини девальвації гривні

Курс гривні на міжбанківському валютному ринку знецінився на 0,5%. Девальвація відбувалася через переважання попиту на іноземну валюту над її пропозицією з боку клієнтів банків.

Мовиться про переважання в середньому на 35 мільйонів за день, яке частково закривали за рахунок валютної позиції банків. Про це на своїй сторінці у фейсбуці написав голова Ради Національного банку України Богдан Данилишин.

Експерт повідомив, що Національний банк України третій тиждень поспіль утримувався від проведення операцій на валютному ринку. Причиною відповідної ситуації були умови помірного тиску на обмінний курс гривні, зазначив Данилишин.

На готівковому валютному ринку у другій декаді листопада продаж населенням іноземної валюти перевищував купівлю,

– розповів голова Ради НБУ.

Переважання купівлі над продажем

Також експерт зауважив, що в цілому за результатами листопада – купівля населенням іноземної валюти вперше з початку 2020 року переважала її продаж.

Чистий продаж готівкової іноземної валюти банками становив приблизно 135 мільйонів доларів, зауважив Богдан Данилишин. За його словами, позитивне сальдо валютних інтервенцій НБУ з початку 2020 року становить майже 750 мільйонів доларів.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.Від GiraffМи в Facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com