Українці не зможуть вступити у спадок – наскільки виправдана паніка? | Київ.Info

Українці не зможуть вступити у спадок – наскільки виправдана паніка?

На просторах інтернету вже 3й рік поспіль публікується страхітлива стаття про те, що з 1 листопада громадяни України не зможуть вступити у спадок і оформити договір дарування.

Автори матеріалу успішно посилаються на Закони і постанови Кабміну і обґрунтовують це так: «Постановою Кабінету Міністрів України №231 суб’єкти оціночної діяльності більше не мають права визначати оціночну вартість рухомого і нерухомого майна. А в Порядку вчинення нотаріальних дій №296 / 5, затвердженим Наказом Міністерства юстиції України, чітко прописано, що нотаріуси не можуть засвідчити угоду за договором дарування або прийняття спадщини. Жодна людина тепер не зможе оформити договір дарування і єдиний вихід – це покупка рухомого або нерухомого майна. Те ж саме з набранням законної спадок після смерті близького родича, виходить, що майно відійде у «руки» державі», передає protokol.

Ми хочемо спростувати таку інформацію і відзначити, що постанова Кабміну №231, дійсно, існує, визначає статус суб’єктів оціночної діяльності, алгоритми і порядок проведення оцінки, підстави для анулювання сертифіката оцінювача і т.д., але ніякої заборони на проведення оцінки майна суб’єктами оціночної діяльності В НЬОМУ НЕМАЄ. Оцінювачі, як і раніше, мають право визначати оціночну вартість майна, яка необхідна нотаріусу для проведення угоди договору дарування та видачі свідоцтва про право на спадщину.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.

Від Oblivki

Від Giraff


Від Novostimira


Ми в Facebook