В Україні збудують найбільшу в Європі вітроелектростанцію | Київ.Info

В Україні збудують найбільшу в Європі вітроелектростанцію

Проєкт будівництва вітрової електростанції “Зофія” реалізує норвезька компанія NBT. Найбільша станція у Європі з’явиться у Запорізькій області.

Відомо, що у 2019 році компанія NBT придбала проєкт будівництва вітроелектростанції загальною потужністю 792,5 МВт на території Якимівської та Кирилівської територіальних громад в Запорізької області (проєкт «Зофія»), зазначається на сайті Запорізької ОДА.

Загальна сума інвестиції планується в розмірі 1,2 млрд євро. Після завершення будівництва проєкт стане найбільшою в Європі береговою вітровою електростанцією. Реалізація проєкту планується до кінця 2022 року. Фінансування вітроелектростанції «Зофія» здійснюється за допомогою банку JPMorgan та із залученням світових фінансових інституцій та експертів.

В облдержадміністрації додають, що на сьогодні розроблена проєктна документація, отримано висновки про вплив на довкілля. Підписано угоди про виконання генеральних підрядних робіт із китайською корпорацією СЕТ. На теперішній час проводяться роботи із коригування проєктних та дозвільних документів у зв’язку із зміною постачальників вітрогенераторів та збільшення їх потужності.

За словами голови Запорізької ОДА Віталія Боговіна, цей проєкт є вкрай важливим для розвитку регіону, бо це 1,8 млн МВт/год електроенергії щороку, 500 робочих місць під час будівництва та близько 200 робочих місць після завершення будівництва.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.

Від Oblivki

Від Giraff


Від Novostimira


Ми в Facebook