Як карантин вплинув на українських фрилансерів | Київ.Info

Як карантин вплинув на українських фрилансерів

Під час карантину ринок українського фрилансу спочатку зменшив оберти, але потім піднявся до рекордних показників

Про це сказано в дослідженні фриланс-платформи Freelancehunt.

З одного боку, підприємці почали економити і частіше звертатися до сторонніх фахівців, з іншого — ряди фрілансерів поповнили скорочені працівники.

Загальна картина на українському ринку фрилансу цієї весни була мінливою.

Найбільш просіли. Березень і квітень виявилися найбільш «просілими» місяцями. Сукупний бюджет всіх проєктів на платформі Freelancehunt в ці два місяці склав по 28 мільйонів гривень, що можна порівняти з післясвятковим січнем. Втім, вже травень стабілізував ситуацію і показав впевнене зростання, додавши за місяць 5 мільйонів до бюджетів.

Кількість замовлень за місяцями. Їх обсяг зменшився незначно. У березні кількість проєктів скоротилася на 10%, але вже квітень повернув все на свої місця. Травень не тільки продемонстрував зростання в усіх відношеннях, але і дозволив зафіксувати абсолютний рекорд. Якщо в середньому на сервісі за тиждень публікується 3600-3800 проєктів, то в травні цей показник зріс до 4200-4300 замовлень.

Динамічний приріст спостерігався також з боку самих фрилансерів. Пік активності припав на перші тижні карантину. З 16 по 22 березня на сервісі був відзначений стрибок нових реєстрацій. По відношенню до аналогічного періоду в лютому приріст склав 43,8%. Якщо до цього щодня реєструвалося в середньому від 500 до 800 осіб, то в карантинний березень цифра зросла до 900-1200 реєстрацій. Кожен третій користувач зазначив, що прийшов на фриланс «у зв’язку з ситуацією в країні».

Навесні ринок фрилансу в Україні продемонстрував цікаву динаміку. Подібно до затягування пружини, в березні і квітні показники зменшилися перед стрибком в травні, говорить засновник сервісу Freelancehunt Олег Топчій. – Фриланс виявився рятувальним колом як для підприємців, так і для найманих фахівців. Перші, оптимізуючи витрати, відмовлялися від співпраці з агентствами і скорочували працівників, віддаючи решту завдань стороннім фахівцям. А самі співробітники, перебуваючи на карантині або потрапивши під скорочення, реєструвалися фрилансерами і працювали попроєктно.

Довідка Finance.ua:

  • Україна в ТОП-5 країн за темпами зростання фриланс-індустрії. Про це свідчать дані платіжної платформи Payoneer.
  • За 2019 рік в Україні зросли не тільки середні зарплати, а й гонорари фрилансерів – на 17%. В середньому фахівці на віддаленій роботі заробляють близько 16 тис. гривень.
  • Середній місячний гонорар у різних категоріях такий: програмування – 23 253 грн; мобільна розробка – 22 017 грн; SEO та маркетинг – 20 359 грн; робота з клієнтами – консалтинг) – 18 625 грн;
    архітектура та інжиніринг – 17 410 грн; переклади – 14 087 грн.
Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.

Від Oblivki

Від Giraff


Від Novostimira


Ми в Facebook