Кияни гуртом “оживили” годинник на Грушевського, який стояв понад 10 років – Київ Інфо

Кияни гуртом “оживили” годинник на Грушевського, який стояв понад 10 років

У Києві відновили годинник на фасаді Інституту історії України НАН на вулиці Грушевського, 4. Його стрілки стояли впродовж більш ніж 10 років і 8 грудня знову пішли.

Аби поремонтувати велетенський циферблат, знадобилося 200 000 гривень. Їх надали 300 жителів столиці як доброчинну пожертву.

Вирішили і зробили:

  • На поламану візитівку вулиці Грушевського ще влітку звернули увагу журналісти.
  • Проблема здавалася невирішуваною через недофінансування наукової установи, на якій його спорудили, та складний механізм, до якого вже нереально підібрати сучасні деталі.
  • Після суспільного розголосу цим зацікавилися активісти й вирішили взятися за справу.

У Києві на Грушевського відновили годинник

Об’єдналися небайдужі й навіть політики.

У серпні громадська організація “Зміни” та народний депутат України Роман Грищук (“Слуга народу”) оголосили старт збору грошей на Спільнокошті. Зрештою їм вдалося покрити усі витрати на ремонт. Імена кожного з них вписали на табличку, яка висітиме під оновленою пам’яткою.

Роботи над годинником було багато: підготовка й оцінка, заміна старої електроніки і всього механізму, реставрація циферблату і підсвітки, а також заміна стрілок,
– розповів парламентар.

Робота ускладнилась тим, що старі стрілки були занадто важкими та несиметричними. А це заважало годиннику нормально працювати.

Зверніть увагу! Цей годинник встановили у 1958 році, а в 2000-х рокав він почав давати збої й врешті зовсім зупинився.

Однак реставратори, які взялися за проєкт, знайшли рішення: вони виготовили нові легкі стрілки зі сталі та алюмінію, а старі передали до музею.

Крім того, старому годиннику вдалося повернути голос. Тепер він знову битиме щогодини з 8:00 до 20:00. А о 12:00 на вулиці Грушевського лунатиме легендарна “Реве та стогне Дніпр широкий”. Ввечері, о 18:00, перехожі насолоджуватимуться звуками “Як тебе не любити, Києве мій”.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Google новини та Facebook.ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

Ми в Facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com