У Київ не завезли CoronaVaс: чим колоти бустерну дозу та кому вона дійсно потрібна – Київ Інфо

У Київ не завезли CoronaVaс: чим колоти бустерну дозу та кому вона дійсно потрібна

Кияни можуть отримати бустерну дозу у будь-якому пункті щеплення.

Україна мало помалу справляється з коронавірусною хворобою, динаміка захворюваності по областях вирівнюється. Вже з 9 січня українцям дозволили отримати бустерну дозу (третю) вакцини, стосується це і киян. Медики наголошують, що чергове щеплення піде лише на користь, а експерти додають – не варто розслаблятися, пандемія не відступила.

Де у Києві і кому можна зробити бустерну дозу щеплення та чому і місті немає вакцини CoronaVaс.

Українців на першу дозу вакцини минулої весни заганяли ледь не батогом, тоді медики з усіх сторін невтомно проголошували – вакцинуватися треба, щоб врятувати світ і себе. За оновленими даними Офісу президента наразі від COVID-19 в Україні вакциновано 14,8 млн осіб, з яких 13,98 млн отримали дві дози.

Ситуація ніби покращується. Майже десять областей, включаючи Київську, перед новорічними святами покинули “червону” зону і вийшли з-під дії суворого карантину. Однак не вся Україна може святкувати полегшення, Сумська та Херсонська області увійшли до “помаранчевої” зони, всі інші перебувають у “жовтій”.

“Ми не можемо розглядати окремо ситуацію у Києві. Мова йде про вірус, який агресивно себе поводить в усьому світі. Кияни подорожують, їздять у відрядження. Звичайно, що вони піддаються ризику інфікуватися. Тому захистити себе бустерною дозою потрібно, але в кожному конкретному випадку має вирішити лікар і людина”, – поділилася з нами Людмила Мухарська, голова правління Всеукраїнської спілки громадських організацій “Українська санітарно-епідеміологічна спілка”.

Бустерну дозу в Україні дозволено робити всім повнолітнім з 9 січня. Раніше ж її дозволили вводити особам 60+. Станом на 10 січня додаткове щеплення вже отримали 20 тисяч осіб.

“Не можна розслаблятися. Є версія, що штам “Омікрон” дійсно призведе до того, що пандемія буде зменшуватися. Але це поки що тільки версія. Ніхто 100 % не знає, як буде вірус поводити себе у подальшому”, – додала Мухарська.

Отримати бустерну дозу у столиці можуть всі люди віком від 18 років. Головна умова – з моменту введення другої дози вакцини має пройти щонайменше 6 місяців. Для отримання щеплення не треба мати направлення від лікаря, зробити його можна у будь-якому пункті вакцинації.

“У кожному центрі є вакцини. Але щодо бустерної дози існує порядковість. Якщо вакцини у пункті щеплення мало, то спершу бустерну дозу отримають люди віком 60+, медики, а потім інші. Ви можете вибрати вакцину, якою хочете зробити щеплення. У нас всі вакцини є, але на даний час нема CoronaVac. Він то є, але ще не надійшов, якась технічна причина на розтаможці, мені ще невідомо”, – розповів виданню начальник відділу первинної медико-санітарної допомоги департаменту охорони здоров’я КМДА Василь Животенюк.

коронавірус

Чому бустерна доза потрібна?

Перша причина, якою повинні керуватися українці – власне здоров’я. Лікарі запевняють, що бустерна доза не зашкодить, але поспішати не треба, краще спочатку проаналізувати свій стан.

Якщо людина після останньоі вакцинації не хворіла, тим більше з ускладненням, з організмом не було суттєвих проблем, то я думаю, що у таких випадках можна не навантажувати систему додатковим походом до лікаря. Маємо розгалужену мережу пунктів вакцинації і краще одразу до них реєструватися. Якщо є питання щодо необхідності та доцільності третьої дози – тоді проконсультуйтеся у свого лікаря”, – розповіла нам ексміністр охорони здоров’я Зоряна Скалецька.

Водночас вона запевняє – пандемія не відступила і легкий штам “Омікрон” нічого не говорить про зникнення коронавірусу. Вакцинація – єдиний шанс запобігти страшним наслідкам.

Українців же може змусити йти робити бустерну дозу інше – обмеження на кордоні. Єврокомісія оприлюднила звіт, згідно з яким рекомендує замість COVID-сертифіката на один рік зробити сертифікат на 9 місяців. При цьому термін буде відраховуватися від другої дози. До закінчення 9-місячного терміну необхідно зробити бустерну дозу вакцини. Це правило буде стосуватися і сертифікатів українців, які визнані в ЄС.

Дія

У нас було дві ключових причини чому запроваджували карантини – ми не знали всіх особливостей вірусу і він причиняв масові госпіталізації, прогнозувалися колапси медичної системи. Вірус досі вивчається і про нього ми досі знаємо не все. Друге – високі темпи зараження, погляньте хоча б на цифри у США. Залишається ризик, що медична система не витримає таких госпіталізацій”, – підсумувала Скалецька.

Отже, кияни мають право отримати додаткову дозу щеплення, зробити це можна у будь-якому пункті вакцинації. Проконсультуватися з лікарем чи прийняти рішення самостійно – справа кожного. З додатковою дозою можна не поспішати, але все ж лікарі наполягають – вона потрібна не лише для отримання “свіжих” сертифікатів, адже пандемія не зникла.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Google новини та Facebook.

ВІД MY.UA


Від Smi.biz

Ми в Facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com