51 рік тому заснували Прип'ять: Як могло виглядати місто без аварії на ЧАЕС - Київ.Info

51 рік тому заснували Прип’ять: Як могло виглядати місто без аварії на ЧАЕС

51 рік тому заснували Прип'ять: Як могло… Прип'ять

Прип’ять була заснована 4 лютого 1970 року та стала дев’ятим містом атомників у Радянському союзі. Сьогодні існуючу там вічну тишу порушують лише групи туристів та дикі звірі. 

Місто будували для поселення працівників однієї з найбільших атомних станцій Європи – Чорнобильської. Станом на листопад 1985 року, коли робили останній перепис, населення Прип’яті становило 47,5 тисяч людей.

Прип"ять

Місто було також великим залізничним вузлом через Полісся, а також зручною пристанню річкового судноплавства. Кожен рік населення Прип’яті зростало щонайменше на 1500 людей, серед яких були новонароджені та молоді люди, які приїхали розвивати одним з найбільших атомних проєктів СРСР. 

Історія Прип’яті зупинилась назавжди 26 квітня 1986 року, коли сталася найстрашніша техногенна катастрофа в історії людства – аварія на Чорнобильській АЕС. Вранці 27 квітня, через 35 годин після вибуху реактора, урядова комісія на чолі з Борисом Щербиною прийняла рішення про евакуацію.

О 13:10 по радіо оголосили наступне повідомлення, яке виявилось останнім для міста, в якому кипіло життя: 

“Увага! Увага! Шановні товариші! Міська рада народних депутатів повідомляє, що у зв’язку з аварією на Чорнобильській атомній електростанції в місті Прип’яті складається несприятлива радіаційна обстановка. Партійними і радянськими органами, військовими частинами вживаються необхідні заходи. Однак, з метою забезпечення повної безпеки людей, і в першу чергу, дітей, виникає необхідність провести тимчасову евакуацію жителів міста на евакуаційні пункти в Київській області. Для цього до кожного житлового будинку сьогодні, 27-го квітня, починаючи з 14:00 години, будуть подані автобуси у супроводі працівників міліції та представників міськвиконкому. Рекомендується з собою взяти документи, вкрай необхідні речі, а також, на перший випадок, продукти харчування. Керівниками підприємств та установ визначено коло працівників, які залишаються на місці для забезпечення нормального функціонування міста. Всі житлові будинки на період евакуації будуть охоронятися працівниками міліції. Товариші! Тимчасово залишаючи своє житло, не забудьте, будь ласка, закрити вікна, вимкнути електричні та газові прилади, перекрити водопровідні крани. Просимо дотримуватися спокій, організованість і порядок при проведенні тимчасової евакуації”.

Прип"ять

До Прип’яті прибуло понад 1200 автобусів та два потяги на 1500 місць, евакуацію оголошували як тимчасову і просили брати з собою тільки речі першої необхідності, ніхто з мешканців не знав, що залишає свій дім назавжди. З 27 квітня 1986 року життя в Прип’яті зупинилось навічно. Через позамежний рівень радіаційного забруднення місто більше ніколи не буде принагідним для життя. 

Нещодавно художник та блогер Андрій Гупса вирішив “відновити” Прип’ять, показавши її можливий вигляд, якщо б не сталося Чорнобильської катастрофи. За допомогою графічного дизайну він змінив зовнішній вигляд міста.

Прип"ять

Прип"ять

Прип"ять

 

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.Від Giraff


Від Banganet


Від Smi.biz

Ми в Facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com