95% готовність країни до опалювального сезону – «лукавство» й «брехня», експерт пояснив чому | Київ.Info

95% готовність країни до опалювального сезону – «лукавство» й «брехня», експерт пояснив чому

Підприємства Теплокомуненерго і ТЕЦ не могли повноцінно підготуватися до нового опалювального сезону, зокрема, через арешти власних рахунків.

На цьому наголосив під час прес-конференції у Києві Олександр Сергієнко, директор аналітико-дослідницького центру “Інститут міста”, передає INTV.

«Як можуть бути готовими підприємства Теплокомуненерго і ТЕЦ до опалювального сезону, якщо їх рахунки були арештовані. Якщо навіть у Києві припинили подачу газу на «Київенерго», який забезпечує теплом і мав би забезпечувати гарячою водою 75% населення Києва. Як він може підготуватися?», – сказав він.

«Багато роботи, яку неможливо виконати якщо твої рахунки арештовані, якщо «Київенерго» не може зарплату платити. Тобто, ті заяви уряду про 95% чи більшу готовність до опалювального сезону – це лукавство», – зазначив експерт з питань ЖКГ.

Як відомо, житлово-будівельними кооперативами чи ОСББ підписується форма готовності до опалювального сезону. Підписання ж цього акту, за словами Сергієнка, є приводом аби «вичавити з ОСББ чи ЖБК борг».

«Підписується така форма. Якщо ЖЕК комунальний то йому нема проблем її підписати. А якщо ОСББ, наприклад, яке розраховується за всіх хто проживає в будинку, то коли ОСББ не отримало компенсації з держбюджету на пільги/субсидії, то воно заборгувало! (…)

Всі ці заяви про готовність – це, вибачте, брехня. Апріорі, неможливо підготуватися до зими, якщо у Вас є борги. І тепер, звідки виникли ці борги? Виникли вони з недолугої тарифної політики», – зауважив директор аналітико-дослідницького центру “Інститут міста”.

Адже, після підняття урядом вартості газу «зросли у ціні всі без виключення комунальні послуги». Що, у свою чергу, призвело до зростання заборгованості населення більш як утричі (на 1 вересня борг становить близько 28 мільярдів гривень). І він залишається незмінним, попри літній період, коли, зазвичай, населення погашало свої борги, підкреслив Сергієнко.

«Все це показує, що тарифи є непідйомними, населення неспроможне їх сплачувати», – додав він.

Водночас, запровадження приватних колекторів дасть змогу будь-якому теплокомуненерго, водоканалу «напустити колекторів на людей».

Також Сергієнко звернув увагу на «провокативну» дію уряду у проекті змін до бюджетного кодексу щодо перекладання заборгованостей перед комунальниками з держбюджету – на місцеві бюджети. І якщо для Києва – це ще може бути по силах, то для бюджетів інших міст – це може бути «крах», вважає експерт з питань ЖКГ.

«Такими хитрими методами уряд хоче нагодувати газового дракона, а з іншого – накинути зашморг на населення у вигляді цих колекторів вибивати останні гроші», – підсумував він.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.

Від Oblivki

Від Giraff


Від Novostimira


Ми в Facebook