АДВОКАТИ ПРОТЕСТУЮТЬ ПРОТИ ПРЕЗИДЕНТСЬКОГО ЗАКОНУ ПРО АДВОКАТУРУ – Київ Інфо

АДВОКАТИ ПРОТЕСТУЮТЬ ПРОТИ ПРЕЗИДЕНТСЬКОГО ЗАКОНУ ПРО АДВОКАТУРУ

Рада адвокатів Харківської області висловила протест проекту закону № 9055 «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» у запропонованій редакції. Про це йдеться на сайті НААУ.

10 вересня адвокати провели публічне обговорення законопроекту, під час якого було критично сприйняті деякі положення нового закону. У заході взяли участь члени Ради, адвокати регіону, голова ВКДКА Олександр Дроздов.

Адвокати переконані, що даний законопроект перекреслює ефективність захисту клієнта та гарантії збереження адвокатської таємниці. Законопроект надає право слідчому вилучати у адвоката будь-які документи і отримувати доступ до конфіденційної інформації.

Стаття 22 ч.1 законопроекту по суті забороняє адвокатам використовувати весь механізм захисту прав людини. Згідно нового законопроекту, адвокат не має права заявляти відвід судді, постійно заявляти клопотання ( в тому числі і про зміну запобіжного захисту).

Окремі дії, спрямовані на захист клієнта, за законопроектом, можуть бути розцінені як зловживання правом та призвести до притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності; в окремих випадках – до позбавлення свідоцтва про зайняття адвокатською діяльністю.

Відповідно до законопроекту, адвокати також будуть обмежені в доступі до інформації за адвокатськими запитами. Вказаними у законопроекті підставами для умов надання інформації є безкарне право чиновникам відмовляти у задоволенні адвокатських запитів у будь-якому випадку.

Законопроектом встановлено дискримінаційні обмеження доступу до адвокатської професії.

Відповідно до пункту 3, статті 3 стаж роботи юристів, які працюють на підприємствах в установах та організаціях, не буде підпадати під вичерпний перелік осіб, які можуть скласти адвокатський іспит. Вони будуть позбавлені професії та праці, бо не зможуть набути статус адвоката.

28 стаття законопроекту забороняє адвокату працювати з іншими клієнтами, якщо він працює за трудовим договором.

На думку адвокатів Харківщини, зміст цього законопроекту не відповідає міжнародним стандартам та демократичним процедурам розробки та реалізації реформ. Фактично, без консультацій з єдиною професійною організацією адвокатури пропонується запровадити федеративну модель адвокатського самоврядування і ліквідувати чинну систему ОАС.

Додамо, Члени Ради адвокатів Закарпатської області також висловились проти прийняття законопроекту у нинішній його редакції.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Google новини та Facebook.

ВІД MY.UA

Ми в Facebook