Американські експерти пророкують високу ймовірність серйозних збройних конфліктів в 2020 році – Київ Інфо

Американські експерти пророкують високу ймовірність серйозних збройних конфліктів в 2020 році

Вони можуть виникнути або загостритися в гарячих точках по всій земній кулі і з високою часткою ймовірності викличуть військову відповідь США в 2020 році.

Ризик «глобальних заворушень», які торкнуться інтересів США, досягне історичного максимуму в 2020 році, говориться в дослідженні Центру превентивних дій при Раді з міжнародних відносин в Нью-Йорку. Документ заснований на результатах опитування 500 провідних експертів з питань зовнішньої політики, які проаналізували поточні конфлікти, а також ймовірність виникнення нових в майбутньому році.

«Можливо, як ознака зростаючої заклопотаності станом миру, респонденти оцінили більше загроз, які, ймовірно, зажадають військової відповіді США в 2020 році, ніж в будь-якому іншому огляді превентивних пріоритетів за останні одинадцять років», — заявили директор центру Пол Б. Старес і старший науковий співробітник Джон В. Вессі-молодший.

З тридцяти конфліктів в опитуванні цього року тільки два були оцінені як такі, що мають низьку ймовірність виникнення в 2020 році. Однак не тільки це, але і «непередбачені обставини, пов’язані з національною безпекою», отримали самі тривожні оцінки в цьому звіті. Згідно з підготовленим документом, вони представляють потенційно новий рівень загроз для США, причому небачений за останні роки.

Протягом 2019 року адміністрація президента США Дональда Трампа продовжувала вести так звані кампанії максимального тиску проти трьох країн — Ірану, Північної Кореї і Венесуели, які, схоже, лише зміцнюють свої позиції, а не капітулюють перед Вашингтоном.

У той же час відносини з США з Росією і Китаєм також зазнали серйозних випробувань, що викликало стурбованість з приводу потенційного масштабного конфлікту на Сході і на Заході.

Найвищим рівнем можливих загроз мають сценарії двох катастроф на континентальній частині США. До них відносяться вкрай руйнівна кібератака на критичну інфраструктуру США, включаючи її виборчі системи і терористичний акт з масовими жертвами в Сполучених Штатах. Передбачається, що за цим буде стояти якась структура, яку направляє і надихає іноземна терористична організація.

До конфліктів високу ймовірність відносяться три можливих збройних зіткнення в Азії. Це конфронтація між Іраном та Сполученими Штатами або одним з їхніх союзників з приводу причетності Ірану до регіональних конфліктів і підтримки терористичних угруповань, серйозну кризу на Корейському півострові після провалу переговорів про денуклеаризації КНДР, а також збройне протистояння через спірні острови в Південно-Китайському морі між Китаєм і одним або декількома державами Південно-Східної Азії.

В інших районах світу опитані експерти стурбовані серйозною кризою між Росією і Україною після посилення бойових дій на Донбасі, а також погіршення економічних умов і безпеки в Північному трикутнику (Сальвадор, Гватемала і Гондурас), що посилить міграцію.

Латинська Америка, довгий час піддавалися втручанню США, продиктованим протидією лівих політичних течій, в останні місяці була в особливому стані негараздів і заворушень після серії демонстрацій, повстань і зміни урядів. Цей регіон в американському огляді став «другою ланкою першого рівня» — тут не виключаються сценарії «помірного впливу», але «високого ризику».

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Google новини та Facebook.

ВІД MY.UA


Від Smi.biz

Ми в Facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com