Архієпископ Климент: Мене затримали, аби не дати поїхати до Павла Гриба | Київ.Info

Архієпископ Климент: Мене затримали, аби не дати поїхати до Павла Гриба

Архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент своє затримання розцінює як намагання окупантів остаточно знищити церкву Київського патріархату у Криму.

Про це владика розповів телефоном із відділку поліції у Сімферополі у прямому ефірі Еспресо.TV.

“Я вважаю, що це навмисне було зроблено для того, щоб зірвати поїздку у Ростов на суд до Павла Гриба. Тож, щось, напевно, там відбувається таке, що бажано не озвучувати. А міг би його причастити та посповідати та поспілкуватися з ним віч-на-віч. Це одна складова. А друга – мені здається, що це спланована акція зі знищення церкви Київського патріархату у Криму та витіснення мене з півострова. Два тижні тому була спроба захоплення приміщення, а зараз ситуація переходить в інше русло”, – констатував архієпископ Климент.

Він також розповів подробиці свого затримання. “Після богослужіння я відбув на автовокзал для того, щоб поїхати у Ростов та взяти участь у судовому засіданні щодо Павла Гриба, а потім наступного дня, у вівторок, відвідати його у СІЗО та сповідати і причастити з дозволу суду. За 15 хвилин до виїзду автобуса, у якому я перебував, підійшов наряд поліції, попросили надати документи та показати речі. Після цього мене попросили пройти у чергову частину при автовокзалі, там протримали дуже довго, відвезли у центральний райвідділ поліції Сімферополя”, – розповів владика.

За його словами, спочатку його звинуватили у крадіжці церковного майна, а потім – у образі честі та гідності поліцейських.

“Звинуватили у тому, що нібито був дзвінок телефоном, хтось повідомив, що я вкрав церковні речі. Але перерахували ті речі, які були у мене у дипломаті. Після того як мене протримали більше чотирьох годин у центральному відділку, придумали нову справу. Заступник начальника поліції Криму повідомив, що я затримуюсь ще на три години у зв’язку з тим, що хтось на автовокзалі написав скаргу, що я нецензурно висловлювався та ображав честь та гідність поліцейських”, – сказав архієпископ Климент.

Наразі його перевели до Київського райвідділу поліції, де з ним працюють адвокати.

“Зі мною зараз тут працює група адвокатів: Еміль Курбедінов та Микола Полозов, а консультації телефоном дають Ольга та Дмитро Діндзе, вони перебувають у Москві та контролюють ситуацію звідти. Група адвокатів дуже потужна. Прийшло повідомлення від (уповноваженого Верховної Ради з прав людини – ред.) Людмили Денісової, що вона зв’язалася із (російським омбудсменом – ред.) Москальковою і та має зараз виходити на зв’язок”, – розповів архієпископ.

Як повідомляв Укрінформ, архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент мав у неділю, 3 березня, виїхати на зустріч із політв’язнем Павлом Грибом у місті Ростові-на-Дону. Російські правоохоронці затримали його просто в автобусі на центральному автовокзалі Сімферополя та відвезли до райвідділу поліції.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.
Загрузка...


Ми в Facebook