Без боргів за аліменти та комуналку: як киянам отримати субсидію - Київ.Info

Без боргів за аліменти та комуналку: як киянам отримати субсидію

Без боргів за аліменти та комуналку: як…

Жителі столиці вже заборгували близько 4 мільярдів гривень за послуги ЖКГ, зокрема за тепло та гарячу воду. Міський голова Віталій Кличко пов’язує це з підвищенням цін на газ і не виключає, що ситуація може призвести до соціального вибуху. Тож журналісти Depo.Київ вирішили нагадати, як призначаються житлові субсидії, що допоможуть заощадити на комунальних послугах.

Куди звертатись для отримання субсидій та які документи потрібні

Аби отримати субсидію, киянину потрібно подати в районне управління праці та соціального захисту заяву про, власне, надання житлової субсидії у грошовій формі (через “Ощадбанк”), декларацію про доходи, довідку про доходи, копію договору про реструктуризацію заборгованості з оплати ЖКГ та договір оренди житла, якщо такий є.

Форму заяви та декларації можна отримати в районних управліннях соціального захисту або на сайті Департаменту соціальної політики КМДА.

Терміни надання субсидії та можливість отримання пільг

Субсидія призначається з місяця звернення до дати закінчення опалювального сезону і розраховується як на неопалювальний сезон з 1 травня по 30 вересня, так і на опалювальний сезон з 1 жовтня по 30 квітня.

Якщо субсидії призначають для людей, доходи яких враховують під час оформлення, вони не отримують пільги з олати комуналки під час періоду отримання субсидії.

Виключенням є випадки, коли пільговиками є члени сім’ї, які не проживають за адресою отримання субсидії

Коли неможливо отримати субсидію

У кількох випадках на субсидію не доводиться розраховувати. По-перше якщо опалювальна площа перевищує 120 кв. м у багатоквартирному будинку або 200 кв. м у приватному будинку. По-друге, коли будь-хто з прописаних за адресою чи родини має у володінні транспортний засіб молодший 5 років. По-третє, якщо серед прописаних є особи, що досягли 18-річного віку, адже їхні доходи враховуються під час призначення субсидії. Крім того, субсидії не буде, якщо хтось із мешканців квартири чи будинку протягом року придбав земельну ділянку, квартиру чи будинок, транспортний засіб або одноразово оплатив будь-яку послугу вартістю понад 50 тисяч гривень; а також якщо існує заборгованість з оплати ЖКГ на суму, більшу за 20 неоподатковуваних мінімумів громадян (340 грн). Також субсидія не дістанеться, якщо серед прописаних є особи, які не виплачували аліменти понад три місяці.

Доходи та площа помешкання

Під час призначення субсидії враховуються доходи усіх мешканців, які досягли 14-річного віку: зарплата після сплати НДС, пенсія, стипендія, соціальні виплати, допомога по безробіттю та грошові перекази з-за кордону.

Коли житлова субсидія призначається з початку неопалювального сезону, то середньомісячний сукупний дохід громадян розраховується за III-IV квартали попереднього календарного року. Якщо ж житлова субсидія призначається з початку опалювального сезону, то тді сукупних дохід рахується за I-II квартали поточного календарного року.

Субсидія призначається в межах соціальної норми житла. Для комунальних послуг – централізованого опалення, газу або електроенергії для індивідуального опалення незалежно від джерела та виду енергії – 13,65 кв. м опалюваної площі на одну особу та додатково 35,22 кв. м на домогосподарство.

Для централізованого опалення в будинках з лічильниками – 0,0431 Гкал на 1 кв. м на місяць; у разі індивідуального опалення газом – 4,5 куб. м на 1 кв. м на місяць; у разі використання електроенергії для індивідуального опалення – 30 кВт*год на 1 кв. м на місяць в опалювальний період.

Куди звертатись по субсидії у районах Києва

Ми зібрали контакти адреси районних управлінь соціального захисту в столиці.

Голосіївський район: вул. Ломоносова, 5/3; вул. Бубнова, 5.

Дарницький район: вул. Харківське шосе, 176-г.

Деснянський район: вул. Закревського, 87-д.

Дніпровський район: вул. Курнатовського, 7-а.

Оболонський район: вул. Озерна, 18-а.

Печерський район: вул. Цитадельна 4/7.

Подільський район: вул. Ярославська, 31-б.

Святошинський район: вул. Якуба Коласа, 19-а.

Солом’янський район: пр. Повітрофлотський, 40.

Шевченківський район: пр. Перемоги, 5.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.Від Giraff


Від Banganet


Від Smi.biz

Ми в Facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com