Бойовики відмовляються від української води, але заборгували кругленьку суму | Київ.Info

Бойовики відмовляються від української води, але заборгували кругленьку суму

Луганські бойовики повідомили українську владу, що планують з січня 2021 року відмовитися від водопостачання з вільної території України. Одне з ключових питань – як тепер бути з боргом у близько 170 мільйонів гривень, що назбирався за час окупації.

Про плани бойовиків на відмову від водопостачання розповів голова Луганської військово-цивільної адміністрації Сергій Гайдай.

Вода на окуповану частину Луганщини потрапляє через Попаснянський канал. Голова Луганської ВЦА повідомив, що наразі бойовики вже зменшили обсяги води, що відбирають з нього.

Тривають такі розмови на рівні тристоронньої контактної групи, що з січня (2021 року – 24 канал) вони можуть взагалі відмовитись, – підкреслив Гайдай.

Він пояснив, що через відмову бойовиків від води з вільної частини України водоканал щомісяця недотримуватиме від 7 до 12 мільйонів гривень.

Як бути з боргом бойовиків

Питання майбутньої шкоди – це одне питання, а ось заборгованість, яка нині існує – це зовсім інше. Наразі бойовики за 6 років вже заборгували 170 мільйонів гривень. Питання про їхню компенсацію саме обговорюється в ТКГ.

“Ми наполягаємо на тому, що вони нам заборгували майже 170 мільйонів гривень, і у нас є документи, які підтверджують цю суму. Вони кажуть, що готові заплатити десь 87 мільйонів”, – підкреслив Сергій Гайдай.

 Очільник області припускає, що Україна може погодитися на ці 87 мільйонів гривень, але в домовленостях все одно пропишуть, що не погоджуються з цією сумою. Втім наразі незрозуміло, як це вплине на компенсацію решти грошей.

 

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.Від GiraffМи в Facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com