Британський режисер зняв фільм про Революцію гідності | Київ.Info

Британський режисер зняв фільм про Революцію гідності

Британський режисер Філ Стронгменпредставить у Києві документальний фільм “Київ незламний” про Революцію гідності. Прем’єрний відкритий показ стрічки відбудеться 18 лютого у Культурному центрі “Дім Майстер Клас”.

“Київ незламний” присвятили подіям Майдану з листопада 2013-го до лютого 2014-го, митцям, які брали в ньому участь, і впливу революції на художників, фотографів, скульпторів, музикантів, кінооператорів та на Східну Європу загалом. До створення стрічки долучилися, зокрема, харківський художник Роман Мінін, київська піаністка і художниця Владислава Бучко і харківський скульптор Сергій Шауліс.

“Україна – це загадкове місце, “Володар перснів” зі своїм власним Мордором по сусідству, – каже режисер Філ Стронгмен. – У фільмі “Київ незламний” ми спіймали унікальний момент в європейській культурній історії. Як молоді митці нації – учасники трагічної, але успішної Революції гідності Євромайдану – починають вільно виражати себе. Вони цього досягли, незважаючи на життя на кордоні нової війни.

Дивовижно, як розпочата студентами й художниками революція повалила такий жорстокий уряд. Україна завжди була культурним центром, а після Майдану вона ще більше зросла в мистецтві. Ця енергія мала бути зафіксована. Ми півтора року працювали над цим фільмом, не було жодного фінансування. Тільки я і команда. Комусь я зміг трохи заплатити, але здебільшого вони приїжджали до Києва, закохувалися в нього й казали: “Я у справі”. У картині я хотів показати різних людей, переважно молодих, яких мало хто знає навіть у Києві, але вони роблять велику роботу. Мені цікаво зобразити цю молодість, зафіксувати їхній дух до того, як вони стануть відомими”.

Стрічку знято в манері поєднання кліпу, інтерв’ю та репортажу. Слоган – “Революція. Культура. Забута Європою війна”.

Філ Стронгмен – британський режисер, журналіст, письменник, фотограф, діджей. Серед його робіт – документальний фільм “Анархія: Малкольм МакЛарен та Вів’єн Вествуд” 2013 року про менеджера гурту Sex Pistols Малкольма МакЛарена і вплив панку на сучасну культуру.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.
Загрузка...

Ми в Facebook