Бюджет-2019: який курс долара прогнозує Кабмін України – Київ Інфо

Бюджет-2019: який курс долара прогнозує Кабмін України

Курс долара на 2019 рік в Україні прогнозують на рівні 29,4 грн. Такі цифри заклав Кабінет Міністрів у проекті бюджету на 2019 рік.

Як відомо, уряд схвалив проект бюджету-2019 на позачерговому засіданні 14 вересня. У п’ятницю, 21 вересня, Кабмін представить законопроект у Верховній Раді.

Так, у документі вказано, що розрахунки про стан державного боргу зроблені з використанням прогнозного курсу на кінець року 29,4 гривень за долар.

Минулого року Кабмін прогнозував курс долара на рівні 30,1 грн. Однак, реальний курс був значно нижчим: у січні-липні 2018 року – 26,8 грн, у серпні – 27,5 грн. 18 вересня офіційний курс долара, за даними НБУ, становить 28,12 грн.

Зазначимо, у проекті держбюджету на 2019 рік закладене зростання мінімальної зарплати з 1 січня до 4175 гривень на місяць.

Зростання української економіки прогнозується на рівні 3%, а державний борг повинен зменшитися до 52,2% ВВП.

Чому долар “стрибає”? 

Курс гривні в Україні гнучкий. НБУ сьогодні не відповідає за курс валют і штучно не підтримує його. Завданням Нацбанку є досягнення низької стабільної інфляції. Що ж до стрибків долара, НБУ в основному пояснює їх сезонністю гривні, оскільки ми – аграрна країна. Коли аграрний сектор закуповує валюту – провокує попит, а отже – і зростання курсу. Відповідно, після того, як аграрники зароблять гроші і продадуть зароблену валюту – створять пропозицію, курс знижується.

 

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Google новини та Facebook.

ВІД MY.UA

Ми в Facebook