ЧЕРНИШ НАЗВАВ МОЖЛИВІ СЦЕНАРІЇ РОЗВИТКУ СИТУАЦІЇ НА ДОНБАСІ: ОДИН З НИХ КОШТУВАТИМЕ СТІЛЬКИ, ЩО РОСІЯ НЕ ВИТРИМАЄ – Київ Інфо

ЧЕРНИШ НАЗВАВ МОЖЛИВІ СЦЕНАРІЇ РОЗВИТКУ СИТУАЦІЇ НА ДОНБАСІ: ОДИН З НИХ КОШТУВАТИМЕ СТІЛЬКИ, ЩО РОСІЯ НЕ ВИТРИМАЄ

Росія пропрацьовує три можливих варіанти подальших дій щодо самопроголошених “ДНР” та “ЛНР”.

Про це в ток-шоу “Ехо України” на “Прямому” повідомив міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш.

“Я знаю, що таких варіантів кілька пропрацьовується. Варіант перший – тримати їх до тих пір, поки не зміниться влада в Україні. Потім заклики до прямих переговорів, а потім все таки федеративний устрій з серйозною блокуючою юридичною роллю таких так званих суб’єктів. Другий варіант. Вони існують, але в рамках цього об’єднання – якогось “содружества”. А третій – це механізм, який задіяний по грузинських територіях зараз – включення їх до складу Росії”, – розповів Черниш.

За словами міністра, третій варіант найменш реальний, тому що він “коштуватиме Росії стільки, що вона просто не витримає”.

“Якщо Крим (окупувати – ред.) вдалося в 14 році, коли була реакція дуже уповільнена, я би сказав, від іноземних партнерів. І українського уряду дієвого тоді не існувало, який би міг швидко взяти і стати. То тепер це не пройде” – запевнив посадовець.

Чому не можлива реалізація “грузинського сценарію” Черниш пояснив: “Наприклад, електричні мережі. Якщо ти їх інтегрував в єдину електромережу Російської Федерації, то це вже може бути свідченням, що ти вже території приплюсував. Вони досі не інтегрували енергетичні мережі Луганської та Донецької областей, контрольованих ними, до єдиних енергетичних мереж Російської Федерації”.

“Тому один з варіантів – дочекатися зміни влади, нав’язати федеративний або декларацію про федеративний (устрій – ред.). Або навіть, не змінюючи основ, які можуть викликати обурення у суспільства, де-факто зробити там деякі зміни, які би дали можливість відмовитись від європейської інтеграції, відмовитися від демократичних засад розвитку”, – резюмував міністр.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Google новини та Facebook.

ВІД MY.UA

Ми в Facebook