Чому українці під загрозою ув’язнення у Польщі? | Київ.Info

Чому українці під загрозою ув’язнення у Польщі?

Польський закон про Інститут національної пам’яті, що набрав в чинності 1 березня є прикладом одностороннього підходу до історії. Він ставить під загрозу свободу всіх українців, які перебувають там.

Про це розповів Павло Клімкін, міністр закордонних справ України, у статті для видання «Збруч». Нагадав, що злочинами є «дії, вчинені українськими націоналістами в 1925-1950 рроків, які полягають у застосуванні сили, терору або інших форм порушення прав людини відносно індивідуальних осіб чи громадських груп».

«Вибачте, але саме в цей період українські патріоти вели визвольну боротьбу проти іноземних окупацій Західної України», – заявив дипломат.

А також підкреслив, що йдеться загалом «про всіх патріотів, які боролися за незалежність України».

«З цього випливає, що сьогодні будь-який українець за будь-яку позитивну оцінку наших визвольних змагань може бути ув’язнений в Польщі на три роки, оскільки Польща думає про це інакше. Під реальною загрозою опиняється і корінна українська меншість, і майже мільйон наших заробітчан, які працюють в Польщі. Більш того, покарання наздожене українця, навіть якщо свою оцінку він висловив в себе в Україні. Якщо послідовно дотримуватися букви нового закону, то польська поліція у Варшаві повинна висаджувати таких українців з поїзда, скажімо, Київ-Берлін і відправляти їх до буцегарні. Або я щось не так розумію?» -наголосив міністр.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.Від GiraffМи в Facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com