Чи буде в Україні локдаун? Секретар РНБО каже, що «точно буде», в уряді кажуть, що рішення «ще не затверджене» – Київ Інфо

Чи буде в Україні локдаун? Секретар РНБО каже, що «точно буде», в уряді кажуть, що рішення «ще не затверджене»

Секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов заявив, що «локдаун в Україні точно буде», але конкретних дат його запровадження поки немає. В уряді поки не такі категоричні й стверджують, що ще чекають офіційних висновків Міністерства охорони здоров’я.

«Локдаун в Україні точно буде. Зараз одне питання, коли: в грудні або з 2 січня. Йде дискусія з фахівцями з цього питання», — заявив Данілов в етері телеканалу «Україна 24».

Він пізніше повторив, що локдаун «100 відсотків» буде, але «це залежить від нашого населення і від того, як ми будемо ставитися один до одного і дотримуватися рекомендацій».

«Локдаун, який ми ввели в минулий раз (навесні 2020 року — ред.), дав свої результати. Ми змогли підготуватися до процесів, які нас чекали по COVID-19. Усе буде залежати від того, яку ми будемо мати інформацію для аналізу найближчими днями», — додав секретар РНБО.

Утім міністр кабінету міністрів Олег Немчінов в етері того ж телеканалу заявив, що рішення про введення локдауну «ще не затверджене».

«Ми чекаємо офіційних висновків МОЗ за підсумками трьох тижнів карантину вихідного дня, і вже на підставі цього ухвалюватимуться подальші рішення», — пояснив міністр.

Немчінов спрогнозував, що вже завтра, тобто 2 грудня, уряд ознайомиться з висновками МОЗ щодо карантину вихідного дня й, «відповідно до них, ухвалюватиме рішення».

Що таке локдаун і що про нього відомо?

Поки що ми не знаємо точно, що влада має на увазі під локдауном. Якщо керуватися ситуацією навесні 2020 року, то йдеться про введення жорстких обмежень на пересування й роботу закладів, спрямованих на стримування поширення COVID-19.

Із середини осені, коли кількість хворих на COVID-19 в Україні почала зростати, влада почала говорити про посилення карантинних обмежень. 13 жовтня уряд продовжив карантин до кінця 2020 року й дещо посилив його правила. А в листопаді остаточно відмовився від адаптивного карантину, запровадивши натомість «карантин вихідного дня». Він завершився 29 листопада.

Раніше ЗМІ з посиланням на джерела в уряді називали різні дати ймовірного запровадження локдауну: з 23 грудня по 15 січня; з 25 грудня по 17 січня; із 7 по 20 грудня. Публічно жодну з цих дат урядовці й політики не підтверджували, хоча говорили про можливий локдаун на час новорічних свят або так званий інтелектуальний локдаун, який відрізняється від жорсткого карантину, який вводили в Україні навесні, увагою до реалій кожного регіону.

Очільник Мінінфраструктури Владислав Криклій вже заявив, що в умовах локдауну можливі обмеження в роботі громадського транспорту, але не зупинка пасажирського сполучення всередині країни.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Google новини та Facebook.ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

Ми в Facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com