Дедалі більше українських вчителів їдуть на заробітки до Польщі – Київ.Info

Дедалі більше українських вчителів їдуть на заробітки до Польщі

На 15% порівняно з літом 2020 року збільшилась кількість українських вчителів, які їдуть на заробітки до Польщі на час літніх канікул. Всього вони становлять близько 5% від загальної кількості легальних українських трудових мігрантів, які їдуть на літні сезонні роботи до Польщі.

Про таку тенденцію повідомляють в Аналітичному центрі компанії з міжнародного працевлаштування Gremi Personal.

Зазвичай вчителі починають цікавитися вакансіями вже в травні, приїжджають на роботу в Польщу після закінчення шкільних іспитів в Україні на початку-середині червня і працюють до кінця серпня.

“Педагоги шукають вакансії, де можна швидко і добре заробити в літній сезон.

Вони працевлаштовуються на підприємства харчової промисловості м’ясокомбінати, рибзаводи, кондитерські фабрики), заводи електроніки, логістичні склади, а також в готелі і ресторани, де потрібні працівники влітку в туристичний сезон.

У середньому український вчитель може заробити в Польщі за 3 місяці канікул – $ 3-5 тис. У нас є випадок, коли 2 вчительки приїхали працювати покоївками в готель на літо, тепер всією школою трудяться в цьому ж готелі щорічно в сезон”, — повідомляє директор Департаменту рекрутації Gremi Personal Анна Джоболда.

Також українські студенти використовують літній період для поїздок до Польщі на заробітки. Однак, на відміну від вчителів, цікавляться роботою з меншою фізичним навантаженням – вакансіями на заводах електроніки, складах одягу, виготовленні будівельних матеріалів, офіціантами у сфері гостинності (готелі, кафе, ресторани). В середньому студент заробляє за літо в Польщі – $ 2,5-4 тис.

Згідно з дослідженням «Пульс трудової міграції» Аналітичного центру Gremi Personal, 28,4% українців, які працюють в Польщі, мають вищу освіту, 48% – професійно-технічну і 16% є працівниками розумової праці (освіта, інженерія, IT, медицина). Однак, за результатами дослідження Національного банку Польщі, близько 60% українців у цій країні працюють нижче своєї кваліфікації.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.


ВІД OBLIVKIВІД LUCKYADS


Від GiraffВід Smi.biz

Ми в Facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com