Десятки гектарів руїн: У ФДМУ показали, як виглядає київський завод "Більшовик" - Київ.Info

Десятки гектарів руїн: У ФДМУ показали, як виглядає київський завод “Більшовик”

Десятки гектарів руїн: У ФДМУ показали,…

Про це на своїй сторінці у Facebook написав директор Фонду державного майна України Дмитро Сенниченко, повідомляє Depo.Київ.

За його словами, “Перший київський машинобудівний завод” (“ПКМЗ”), раніше “Більшовик” 30 років тому був величезним підприємством у центрі Києва, з унікальним обладнанням та тисячами співробітників, а нині нагадує декорації для постапокаліптичного фільму

“Завод пережив бомбардування під час Другої світової війни. На жаль, пережити три десятиліття невизначеності щодо політики управління ДП та “розпилу” не зміг”, – написав Сенниченко.

У підприємства понад 500 млн грн боргів, 80% майна та обладнання – в аварійному стані. Наймолодшому станку назаводі 48 років.

“Тепер “ПКМЗ” отримує майже весь прибуток від надання приміщень в оренду, лише іноді виконуючи виробничі замовлення. Втім цих надходжень замало навіть для утримування території. Держава витрачає кошти на утримування 35 гектарів “руїн”, – написав директор Фонду.

“Прозора приватизація – це єдиний шанс на розвиток та оновлення величезної території. Ми забезпечимо багатомільйонні надходження до бюджету та ще більші інвестиції у розвиток міста від нового власника. А це – нові робочі місця та майбутні податкові надходження”, – додав він.

За словами Сенниченка, зараз проводяться аудити, формуються пост-приватизаційні умови. Радник з приватизації – компанія KPMG.

“Однією з умов для нових інвесторів має бути проєкт перенесення за межі міста виробничих потужностей, які ще збереглися до нашого часу. В умовах приватизації будуть і соціальні гарантії для працівників, зокрема обмеження щодо звільнення та зобов’язання погасити усі заборгованості з соціальних виплат”, – зазначив він.

Сенниченко закликав Верховну Раду розблокувати велику приватизацію, аби “дати об’єкту нове життя, залучити мільярдні інвестиції та зняти тягар з держбюджету”.

На фото нижче – перший та сьомий цехи “Більшовика”.

завод "Більшовик"

цехи "Більшовика"

Цех заводу "Більшовик"

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила у першому читанні та за основу проект закону №4543 щодо великої приватизації.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.ВІД OBLIVKIВІД LUCKYADS


Від Giraff


Від Banganet


Від Smi.biz

Ми в Facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com