ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ ВІД ЗЕЛЕНСЬКОГО Є ПОДАРУНКОМ ДЛЯ ПУТІНА – ФРІЗ | Київ.Info

ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ ВІД ЗЕЛЕНСЬКОГО Є ПОДАРУНКОМ ДЛЯ ПУТІНА – ФРІЗ

Після нормандських перемовин з Путіним президент Зеленський ініціював проєкт закону щодо внесення змін до Конституції України в частині децентралізації, який фактично є подарунком Путіну.

Про це написала народний депутат з фракції “Європейська Солідарність” Ірина Фріз на своїй сторінці в мережі Facebook.

“Невідкладний проєкт, внесений невідкладно після нормандських перемовин, адже Путін чекати не любить. Тож що ж пан Зеленський загорнув у святкову новорічну обгортку для свого тезки:
1. Виокремлюється нова адміністративно-територіальна одиниця – округ. Не дарма кажуть – хочеш завоювати симпатію співрозмовника, повторюй його мову тіла.
2. Зникає спеціальний статус Києва і Севастополя, або як сказав пан Корнієнко, який представляв президентський проєкт: “сенсу у “спеціальності” немає”.
3. Пропонується викреслити абзац із переліком областей, називаючи це “світовою практикою”, – наголошує Фріз.

Вона також зазначила, що інститут префектів у тому вигляді, як пропонується у законопроєкті Зеленського, наділяється практично необмеженими правами зупиняти дії нормативних актів органів місцевого самоврядування, які в результаті буде одноосібно контролювати одна людина – президент.

“Виконавчу владу в “округах” здійснюватимуть префекти. Або сусідньою мовою – “смотрящі” від гаранта. Свого роду голова ОДА або губернатор. Але не зовсім. Префекта призначає і відкликає тільки президент, він є повністю підзвітний і підконтрольний президенту, а також має право фактично на свій розсуд скасувати будь-яке рішення, прийняте громадою. І звичайно ж, акти самого префекта обов’язкові для загального виконання”.

Фріз також зазначила, що пропозиція змінювати статус будь-якої адміністративно-територіальної одиниці простою більшістю голосів (226) робить непотрібним закріплення особливого статусу для ОРДЛО, адже в такому разі це зможе зробити парламент і без змін до Конституції.

“Слуги гордо говорять, що президент не піддався на провокації Путіна і не вписує в Конституцію особливий статус Донбасу. Було б навіть смішно, бо запропоноване відкриває можливість до надання такого статусу не тільки Донбасу, а будь-якій області”, – прокоментувала Фріз законодавчі новації від Зеленського.

Фріз переконана, що таким чином реформа децентралізації, яка була однією з найуспішніших європейських реформ в України, реалізованих командою Порошенка, буде зруйнована. “Децентралізація? З точністю до навпаки. Один дзвінок “від чорта” чи “до чорта” – і невигідний очільник громади вже за бортом. Обличчя місцевої влади тепер – обличчя пана Зе. А “офіс префекта формує сам префект”. Ну нічого страшного, кожні три роки матимемо новий офіс: одні наїдаються, інші приходять доїдати з новими силами і свіжим апетитом”, – іронізує Фріз.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.

Від Oblivki

Від Giraff


Від Novostimira


Ми в Facebook