Дітям до 14 років заборонять продаж будь-яких ліків – Верховна Рада проголосувала "за" - Київ.Info

Дітям до 14 років заборонять продаж будь-яких ліків – Верховна Рада проголосувала “за”

Законопроект зібрав 306 голосів.

Сьогодні, 2 червня, в ході пленарного засідання Верховної Ради був прийнятий за основу законопроект № 5122 про заборону продажу лікарських засобів дітям. Обмеження стосуються дітей до 14 років – проект Закону накладає “вето” на продаж будь-яких лікарських засобів покупцям, молодшим за цей вік.

Верховна Рада, Герман Галущенко - фото ВРУ

14 років та документ-посвідчення

Даний законопроект передбачає доповнення ст. 21 Закону України “Про лікарські засоби” новим обмеженням.

А саме такою частиною:

“Реалізація (відпуск) лікарських засобів громадянам, які не досягли 14-річного віку, забороняється. В разі виникнення сумніву щодо віку покупця реалізація (відпуск) лікарських засобів здійснюється за умови пред’явлення документа, що засвідчує його вік”.

Аптека, фото: скріншот з відео

А пов’язано нововведення з тим, що сьогодні лікарські засоби, які мають відпускатись аптечними закладами виключно за наявності рецепта, можна спокійно придбати, ігноруючи його наявність.

“Інколи навіть самі фармацевти можуть порадити той чи інший лікарський засіб та закрити очі на відсутність відповідного рецепта у покупця. Особливо це є критичним у випадку, коли лікарські засоби купує неповнолітня особа, оскільки у дитячому віці ще немає повного усвідомлення наявних ризиків від неправильного вживання того чи іншого лікарського засобу”, – зазначає Голова підкомітету з питань фармації та фармацевтичної діяльності Сергій Кузьміних.

5122 - скріншот
Верховна Рада - фото ВРУ

Присікти “лікарські” самогубства дітей: на виконання – 1 місяць

За даними ВООЗ, випадки самогубства з використанням лікарських засобів займають 2 місце у загальному переліку, значно випереджаючи випадки суїциду з використанням вогнепальної зброї. Причому, близько 60 % з них вчинено неповнолітніми особами.

“Лише по місту Києву згідно статистичних даних спеціалізованої дитячої лікарні ОХМАТДИТ за останні 2 роки цифри залишаються стабільними – 60 дітей на рік. З початку 2021 року фахівці зазначеного медичного закладу вже прийняли 25 таких пацієнтів”, – зазначено у Пояснювальній записці до законопроекту № 5122.

Аптека, фото Обозреватель

“За” прийняття проекту Закону за основу проголосувало 306 парламентарів.

Верховна Рада - фото ВРУ

У разі затвердження в цілому, Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування. А Кабмін впродовж 1 місяця має привести у відповідність необхідні нормативно-правові акти.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.ВІД OBLIVKIВІД LUCKYADS


Від GiraffВід Smi.biz

Ми в Facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com