Фото: МКІП
Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на Telegram-канал міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка.
“Вона стала однією з провідних культурних діячів України кінця ХІХ – початку ХХ століття. Але чи багато ми знаємо про саму Лесю Українку і про її спадок, окрім “Лісової пісні” та вірша “Contra spem spero”? Про її родину, та звідки виник псевдонім?”, – написав він.
До ювілею письменниці міністерство та Держагентство з питань мистецтв та мистецької освіти запускає проект “150 імен Лесі”, який розповідатиме про багатогранність життя Лесі Українки. Її оточення, сім’ю, послідовників, подорожі і творчість.
Впродовж 2021-го року відбудуться численні події і заходи, що розкриють особистість поетеси. До реалізації задіяні літературознавці, митці, театрознавці, 20 музейних інституцій та фондів та інші експерти.
“150 імен Лесі” – перш за все, це допомога українцям познайомитись із цілісним образом Лариси Косач-Квітки. І поновити інтерес до читання праць Лесі Українки”, – наголосив Ткаченко.
Відкриття ювілейного року поетеси та драматургині відбудеться в Українському Домі. Заходи триватимуть з 25 лютого до 8 березня.
Саме тут вперше можна буде побачити повне нецензуроване видання творів Лесі Українки у 14 томах.
Крім того, заплановані такі заходи:
- Косач Talks – інтелектуально-дискусійна програма в межах проєкту “Леся Українка: 150 імен”;
- Трансляція вистави Владислава Троїцького;
- Особисте життя Лесі Українки: дитинство, родина, почуття, подорожі, дружба;
- Лінія життя – основні дати життя і творчості поетеси, культурні і політичні події у світі;
- Образи Лариси Косач-Квітки: галерея портретів, скульптур.