Доповідь Нацрозвідки США: Чого насправді варто боятися Україні | Київ.Info

Доповідь Нацрозвідки США: Чого насправді варто боятися Україні

Доповідь шефа нацрозвідки США Деніела Коутса американському Сенату про загрози світовій безпеці – це аналітичний документ, який корисний і як неупереджений погляд на Україну зі сторони, і як індикатор того, що думають про нас за океаном.

Дещо із того, що містить розсекречена доповідь директора Національної розвідки США, насправді, вже було озвучено під час слухань у Сенаті. Зокрема, заяву автора доповіді стосовно того, що Росія і її пропагандистська машина – одна з ключових загроз світовому порядку. Рівно як і той факт, що Кремль продовжить використовувати соціальні мережі як інструмент для дезінформації чи маніпуляції громадською думкою по всій планеті – включно зі Сполученими Штатами Америки.

Але комплексна оцінка безпекових загроз саме Україні залишилась поза увагою світових ЗМІ. А виглядає вона наступним чином.

“Україна залишається під загрозою внутрішніх потрясінь, які Росія може використати, щоб підірвати прозахідну орієнтацію Києва.

Цей чинник загрожує економічному підйому України і потенційно може призвести до змін в зовнішній політиці, що ще більше розпалює напругу між Росією та Заходом.

– Громадське розчарування темпами реформ, низькими стандартами життя, сприйняттям корупції та політична поляризація перед запланованими на 2019 рік виборами можуть призвести до позачергових виборів.

– Лідери опозиції намагатимуться скористатися громадським невдоволенням, щоб послабити президента Петра Порошенка та правлячу коаліцію перед виборами в 2019 році.

Конфлікт у Східній Україні, ймовірно, залишатиметься без видимих змін і буде характеризуватись коливаннями рівня насильства. Потужний наступ з боку жодної зі сторін в 2018 році є малоймовірним, проте ситуація може змінитись, якщо будь-яка зі сторін вважатиме, що опонент загрожує наявному статус-кво.

Росія продовжуватиме свою військову, політичну та економічну дестабілізуючу кампанію проти України, щоб зупинити, і, за можливістю, повернути назад рух Києва у справі інтеграції з ЄС та зміцнення зв’язків з НАТО.

Київ буде протистояти діям Росії, але майже гарантовано не поверне контроль над районами, що контролюються Росією, на сході України в 2018 році. Росія буде моделювати рівні насильства, щоб здійснити тиск Київ і вплинути на хід переговорів на свою користь.

– Росія буде працювати, щоб зруйнувати західну єдність щодо санкцій та підтримки Києва, але Кремль справляється із санкціями на наявних рівнях”.

Таким чином, найбільшу небезпеку для України, на думку авторів доповіді, становить не широкомасштабний наступ Росії на Донбасі – який взагалі є малоймовірним.

Найбільша загроза – це бездіяльність влади стосовно системних реформ та протидії корупції. І бажання опозиції цю бездіяльність використати, не сильно зважаючи на всі супутні обставини. Не те, щоб ця думка була сенсаційною – вочевидь, вона відвідувала кожного українця за останні три роки неодноразово. Але добре сформульована незаангажованими фахівцями, вона набуває якоїсь неприємної гостроти.

І якщо проблеми з розповсюдженням ядерної зброї, ісламським фундаменталізмом чи навіть кібертероризмом залишаються для нас чимось достатньо далеким і непіддатним нашому впливу, то сповільнення трансформації українського суспільства та державно-бюрократичного апарату ми відчуваємо кожен день. Як щоденно ми бачимо абсолютно маніпулятивну критику багатьох реформ в процесі реалізації з боку людей, вся позитивна програма яких складається із заміни персон у вищих ешелонах влади та пари-трійки популістських лозунгів.

Хотілося б сподіватися, що попередження від американської нацрозвідки прочитали і на Банковій, і у штабах опозиції. Ну, і зробили якісь висновки, а не вирішили скромно проігнорувати як писанину, недостойну уваги вершителів доль. Хоча б тому, що результат подальшого ігнорування простих і очевидних фактів може бути небезпечнішим, ніж танковий наступ росіян на Київ. Не кажучи про те, що перше цілком може спровокувати друге.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.Від GiraffМи в Facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com