Дозволить “задушити” Україну: у США висловились про небезпеки “Північного потоку-2” – Київ Інфо

Дозволить “задушити” Україну: у США висловились про небезпеки “Північного потоку-2”

Трубопровід “Північний потік-2” дозволить Росії використовувати свої енергетичні ресурси як зброю у відносинах з Європою, а також економічно “задушити” Україну.

Про це в середу, 26 вересня заявив помічник міністра фінансів США Маршалл Біллінгслі, повідомляє “УНН”.

Біллінгслі виступав на слуханнях в одному з підкомітетів комітету з фінансових послуг Палати представників Конгресу США, коли уточнив, що нинішня американська адміністрація вважає питання про будівництво газопроводу “Північний потік-2” важливим елементом порядку денного для своїх відносин з Європою. Він підтвердив, що вся адміністрація США, включаючи президента Дональда Трампа, продовжує переконувати керівництво західноєвропейських держав відмовитися від намірів спорудження трубопроводу.

“Я (недавно) повідомив Фінляндії, що ми шкодуємо з приводу її рішення видати дозвіл (на будівництво газопроводу)”, — зазначив Біллінгслі, нагадавши, що Копенгаген поки не пішов за прикладом Гельсінкі. “Сподіваюся, вони цього і не зроблять (не нададуть дозвіл)…”, — сказав співробітник Мінфіну США.

Біллінгслі визнав, що у Росії “є альтернативні маршрути”, навіть якщо Данія і не дасть добро на будівництво газопроводу, однак заявив, що “затримка була би в наших інтересах”.

Якщо “Північний потік-2” буде введений в дію, росіяни будуть використовувати паливо в якості зброї в Європі, вони в кінцевому рахунку “задушать” українців. Так що для нас це важливе, важливе питання,
— повторив він.

Нагадаємо, Німеччина, Фінляндія та Швеція видали усі дозволи на будівництво та експлуатацію газопроводу “Північний потік-2”. Проти будівництва газопроводу виступили Польща, країни Балтії, Україна, Молдова, США та Данія. Адже це збільшить залежність ЄС від російського “Газпрому”, який вже постачає близько третини обсягів газу в ЄС. Україна після запуску “Північного потоку-2” втратить не лише дохід від транзиту блакитного палива, але й геополітичний важіль впливу.

Що таке “Північний потік-2”?

Це проект магістрального газопроводу з Росії в Німеччину, який хочуть прокласти через Балтійське море в обхід України. Будівництво цього газопроводу різко засудили США, а в Єврокомісії заявили, що він порушуватиме принципи прозорості, недискримінації та рівного доступу.

 

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Google новини та Facebook.

ВІД MY.UA

Ми в Facebook