Економіку потрібно запускати негайно, а карантин переводити в адаптивний режим – ексміністр | Київ.Info

Економіку потрібно запускати негайно, а карантин переводити в адаптивний режим – ексміністр

Сьогодні більшість українців (52%) лякає погіршення їхнього фінансового стану через карантин, а не зараження від коронавірусу (38%). Місяць назад ситуація була протилежна (44% проти 47%). Це останні дослідження компанії “Градус”.

Це означає, що економіку потрібно запускати негайно, а карантин переводити в адаптивний режим, це – обмежувальні заходи застосовуються тільки в тих місцях, де є спалахи, і тільки до людей у групі ризику. І не забувати надавати прямі виплати з бюджету (можливо, навіть базовий дохід у 5 тис. грн) для тих людей, які страждають від карантину.

До речі, за оцінками Київської школи економіки, врятовані людські життя через карантин можна оцінити максимум в 54 млрд доларів (чорний сценарій, найпесиместичніший, коли вірус продовжує бути агресивним улітку й немає сезонності). А повна (приведена) вартість втрат економіки від карантину складає 53,5 млрд доларів (третина річного ВВП, якщо рахувати повний вплив не тільки в цьому, але й у наступних роках, звичайно, із дисконтом).

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.

Від Oblivki

Від Giraff


Від Novostimira


Ми в Facebook