Експерт із США розповів, як зупинити російську агресію в Україні | Київ.Info

Експерт із США розповів, як зупинити російську агресію в Україні

Збіг останніх подій – дії в Мюнхені і публікація американських обвинувальних висновків – свідчать про те, що українська війна – це і “наша війна”, тому що Москва досі воює проти Заходу, вважає старший науковий співробітник Американської ради закордонної політики Стівен Бланк. Як передає Голос Америки, про це він пише в статті для видання аналітичного центру Аtlаntіс Соunсіl, коментуючи твітт росіянина, який брав участь в Мюнхенській конференції з безпеки минулого тижня про те, що на основі виголошених промов можна сказати про сприйняття у Європі російської агресії в Україні лише як незначне занепокоєння.

На його думку, по-перше, всі подібні повідомлення, які надходять з Москви, добре ілюструють те, що російський уряд і деякі російські експерти вважають російську агресію повністю виправданою, і Україна не має права на незалежне існування. Іншими словами, Україна і її народ – це насправді Росія і росіяни. У них немає самостійної історії, культури, релігії чи права на існування як суверенної держави в межах міжнародно визнаних кордонів.

Дійсно, пише Бланк, навряд чи вдасться знайти літературу про російську закордонну політику чи статті апологетів Володимира Путіна на Заході, в яких би не наводилися такі аргументи. Так довго, як Москва дотримуватиметься такої думки, війна продовжуватиметься, і разом з тим і російська війна проти Заходу, на яку вказали висунуті минулого тижня у Вашингтоні офіційні звинувачення проти росіян. Саме тому, вважає Стівен Бланк, підтримка України з боку США та Європи є дуже важливою.

Російське вторгнення в Україну стало найбільш зухвалим актом агресії в Європі з часів Другої світової війни і, з глобальної історії – з часів вторгнення іракського Саддама Гуссейна в Кувейт в 1990 році. Необхідно це визнати. Західна підтримка України, яка включає надання зброї, повинна продовжуватися разом із західним тиском на Україну для втілення демократичних реформ, без яких вона надалі буде уразливою перед тиском з боку Росії. Всі розташовані західніше Росії країни визнають, що незалежна і демократична Україна забезпечена в кордонах від 1991 року нікому не загрожує. Як писав Шерман Ґарнетт покоління тому, Україна є «наріжним каменем арки» європейської безпеки. Ці думки, пише експерт, підводять до другого висновку.

Збіг останніх подій – дії в Мюнхені і висунення США офіційних звинувачень росіянам – демонструють, що «українська війна – це і наша війна, тому що Москва досі воює проти Заходу». Автор нагадує, що в обвинуваченнях спецпрокурора Мюллера описуються російські дії, які почались у 2014 році; вони, пише Бланк, виросли з реакції Заходу на російську агресію в Україні. Ці факти також повністю розбивають аргументи апологетів Росії на Заході, які вважають, що Москва, мовляв, має право на свою «сферу впливу», в яку Україна теж входить, і, що вона просто великодержава, яка захищає своє місце у світовому порядку. Російська війна проти Заходу демонструє, що Росія зацікавлена не тільки у побудові такої сфери, а у переформуванні всього світового порядку, створеного після «холодної війни», щоб вона мала свободу діяти на світовій арені, як тільки хоче.

Автор вказує – обвинувальні висновки Мюллера і свідчення директорів американських розвідувальних служб свідчать про те, що російська війна проти США і Європи продовжується так само, як і проти України. Цей факт зобов’язує американський і європейські уряди не лише розробити тривалу, надійну і багатосторонню стратегію проти Росії, а й допомогти Україні в цьому.

Oтoж як СШA, тaк і Євpoпa пoвинні нaгoлoшувaти, щo Укpaїнa для них не є дpугopяднoю, не є дpібницею, і щo вoни підтpимують укpaїнську спpaву. Пpoте, oднoчaснo вoни мaють чинити тиск нa неї з метoю pефopмувaння, нaдaючи її зaсoби сaмoзaхисту, і нaпoлягaючи нa викoнaнні Poсією Мінських дoмoвленoстей, і виведенні свoїх сил з Дoнбaсу тa Кpиму. Тільки зa тaких умoв, Мoсквa, мoжливo, визнaє, щo вoнa не мoже нaдaлі зaгpoжувaти безпеці Зaхoду, не pизикуючи ствopити ще більшу кaтaстpoфу в себе вдoмa. Тільки тoді, мoжливo, вoнa дійснo нaмaгaтиметься випpaвити деяку шкoду, яку вoнa зaпoдіялa, – пише Стівен Блaнк у стaтті для видaння Atlantic Council.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.Від Giraff


Ми в Facebook