Експерт пояснив, для чого Україні перепис населення у 2020 році – Київ Інфо

Експерт пояснив, для чого Україні перепис населення у 2020 році

Проведення перепису населення в Україні дасть можливість скласти соціально-демографічний портрет нації та встановити статево-вікову структуру населення.

Про це в етері «Нині вже» на hromadske розповів заступник директора з наукової роботи Інституту демографії і соціальних досліджень ім. Птухи НАН України Олександр Гладун.

«Ми будемо мати соціально-демографічний портрет нашої нації… Будемо знати, скільки проживає населення у кожному населеному пункті, включно з селом. Тому що зараз, з плином часу там є великі відмінності», — сказав експерт.

Він також уточнив, що завдяки перепису можна дізнатися статево-вікову структуру населення, що дасть можливість спрогнозувати на середньострокову перспективу, скільки потрібно дошкільних закладів, приблизну кількість студентів, мобілізаційний потенціал країни та скільки людей перейдуть у пенсійний вік.

Гладун також зазначив, що при переписі у людей запитують дані, які взагалі відсутні у статистиці.

«Це, до прикладу, етнічне походження, рідна мова… По ринку праці є питання: людина зайнята, чи ні… Крім того, є блок питань міграційного плану: як люди переміщуються, де вони жили й чи планують виїхати», — розповів він.

Нагадаємо, 1 грудня у частині Оболонського району Києва і в Пісківській ОТГ Бородянського району Київської області стартував пробний перепис населення.

Раніше міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет розповів, як відбуватиметься електронний перепис населення в Україні.

Нагадаємо, прем’єр Олексій Гончарук заявив, що уряд шукає можливість провести перепис населення з використанням онлайн-інструментів. Також Гончарук заявляв, що уряд спробує провести частковий перепис населення до кінця 2019 року.

Зазначимо, що у проєкті держбюджету на 2020 рік було передбачено 3,43 млрд грн на перепис населення, з них 1,32 млрд грн мали піти на оплату праці переписувачів.

У травні 2019 року в Держкомстаті повідомляли, що населення України продовжує скорочуватися, а на одного новонародженого приходяться двоє померлих.

15 грудня в Україні стартував другий етап Всеукраїнського перепису населення 2020 року, який проводять у частині Оболонського району Києва та Пісківської ОТГ Бородянського району на Київщині.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Google новини та Facebook.

ВІД MY.UA


Від Smi.biz

Ми в Facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com