Електромобіль визнано шкідливішим за звичайне авто | Київ.Info

Електромобіль визнано шкідливішим за звичайне авто

Усім відомо, що електромобілі не викидають в атмосферу шкідливих речовин – адже у них немає силового агрегату, який спалює пальне. Але не все так оптимістично, як здається на перший погляд – зростання кількості електрокарів тягне за собою підвищення навантаження на електростанції, більшість з яких виробляє електрику спалюючи вугілля, газ і нафтопродукти. Про це повідомляє Autocentre.ua.

Більше електроенергії – значить більше спаленого палива на ТЕС, що однозначно спричиняє збільшення викидів шкідливих речовин в атмосферу. Крім того, є ще батареї, які після використання утилізуються. В процесі їх переробки може забруднюватися ґрунт шкідливими речовинами.

Бельгійські дослідники з агенства Transport & Environment фундаментально підійшли до цього питання і порівняли дані про викиди електростанцій в декількох країнах Європи, а також на виробництві батарей з інформацією про викиди дизельних автомобілів. Автомобілі з двигунами на важкому паливі вибрали тому що вони вважаються найбільш шкідливими, адже вони викидають в атмосферу сажу, сполуки сірки та свинцю. Ці елементи обов’язково присутні в дизельному паливі. Їх потрапляння в організм провокують отруєння і важкі захворювання дихальних шляхів. Як приклад, з усіх країн ЄС обрали Польщу – в ній найбільша в Європі частка теплових електростанцій. У підсумку, навіть з урахуванням виробництва та утилізації акумуляторів електромобілі виявилися чистіше на 25%.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.

Від Oblivki

Від Giraff


Від Novostimira


Ми в Facebook