Євросоюз прокоментував спробу Ради звільнити Соболєва: Регрес реформ в Україні | Київ.Info

Євросоюз прокоментував спробу Ради звільнити Соболєва: Регрес реформ в Україні

Наміри Верховної Ради відкликати нинішнього керівника комітету Верховної Ради з питань запобігання та протидії корупції Єгора Соболєва (Самопоміч) викликають міжнародну стурбованість.

Таку заяву поширив глава Представництва Європейського Союзу в Україні Хьюг Мінгареллі.

“Ми стурбовані тим, що більшість членів комітету по боротьбі з корупцією вирішили рекомендувати Раді звільнення глави комітету пана Соболєва”, – сказав Мінгареллі в коментарі Інтерфакс-Україна.

Мінгареллі також закликав Раду “ретельно подумати” перед голосуванням за відставку Соболєва і врахувати увагу міжнародних партнерів з приводу поточних подій в боротьбі з корупцією в Україні.

У представництві ЄС позитивно оцінюють три роки роботи Соболєва в кріслі глави комітету, який допомагав уникнути голосуваннь за закони з корупційною складовою.

Сам Соболєв після рішення своїх колег з комітету заявив, що вважає спроби його звільнити доказом ефективності його роботи. Він додав, що на цій посаді за рекомендацією комітету вдалося запобігти голосуванню за більш ніж 400 законів з ознаками корупції.

У той же час Мінгареллі нагадав, що завдяки роботі Соболєва Україна виконала вимоги для отримання безвіза з ЄС. Йдеться про виконання плану дій щодо візової лібералізації (VLAP), пов’язаних з боротьбою з корупцією.

Він додав, що спроби підірвати боротьбу з корупцією стануть регресом процесу реформ в Україні і не залишаться непоміченими.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.Від GiraffМи в Facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com