Фурса заявив, що гроші МВФ негативно впливають на владу - Київ.Info

Фурса заявив, що гроші МВФ негативно впливають на владу

Зняття санкцій з оператора “Північного потоку-2” – дипломатичний хід США для відновлення тісних взаємин з Німеччиною. Для того, щоб і надалі бути у пріоритетах США, Україні слід зосередитися на судовій та антикорупційній реформах. Транші Міжнародного валютного фонду вирішують проблеми бюджету, але знеохочують українське керівництво.

Про це в інтерв’ю журналу “Країна” розповів інвестиційний банкір Сергій Фурса.

“Путін живе в минулому, де треба поділити сфери впливу, – каже він. – А США – в сучасному світі. Коли ви належите до таких різних ціннісних категорій, не зможете домовитися. Це як у переговорах України й Росії – позиції сторін такі різні, що сподіватися на компроміс неможливо. Але країну з ядерною зброєю не можна ігнорувати. З нею треба вести переговори”.

Відмова від санкцій проти оператора “Північного потоку-2” – це повернення до партнерських відносин між США та Німеччиною, вважає експерт.

“Трамп намагався зупинити будівництво газогону, але поводився як слон у посудній крамниці. Просував інтереси американських виробників газу на європейському ринку. Не розумів важливості трансатлантичної єдності. Людина не з політики, а з бізнесу”, – зазначає він.

Тепер, заявляє Фурса, Байдену доводиться це виправляти. Для нього партнерські відносини з Німеччиною важливіші. Особливо на тлі протистояння з Китаєм, що домінуватиме найближчі років 20.

Як Україні потрапити у пріоритети США? Рецепти прописані у програмі Міжнародного валютного фонду, каже експерт.

“Це дорожня карта всіх реформ. Не треба ламати зроблене, як торік із Національним банком (Яків Смолій подав президенту заяву про звільнення з посади голови НБУ через політичний тиск. – Gazeta.ua) і цього року – з Нафтогазом. Слід рухатися вперед у судовій реформі, не руйнувати антикорупційної інфраструктури. Ключовим зараз є верховенство права”.

Про нові транші від Міжнародного валютного фонду, що підуть на погашення зовнішнього боргу, говорять ще з вересня минулого року. Але за цей час ми нітрохи не просунулись у програмі МВФ, вважає Сергій Фурса.

“Україна нічого не робить. Але ми цього літа отримаємо від Фонду 2,8 мільярда доларів – навіть не в кредит. МВФ роздає 650 мільярдів усім своїм акціонерам. А це всі країни світу. Ці гроші вирішують більшість проблем українського бюджету цього року. Дають упевненість кредиторам, що з Україною все добре. Але це демотивує нашу владу”, – наголошує він.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.ВІД OBLIVKIВІД LUCKYADS


Від GiraffВід Smi.biz

Ми в Facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com