Газ для населення подорожчав: яка ціна тепер | Київ.Info

Газ для населення подорожчав: яка ціна тепер

“Нафтогаз” підвищив ціну на газ для населення у липні на понад 7% у порівнянні з червнем. Тепер кубометр газу коштує 2,30 гривні.

 Вартість газу зросте після тривалого падіння. Про це свідчить інформація на сайті “Нафтогазу”.
Ціна газу в липні 2020 року складе 2 297,53 гривні за тисячу кубометрів, – йдеться у повідомленні.

Це без урахування ПДВ, націнки газзбутів і витрат на транспортування газу магістральними та розподільними трубопроводами.

Тобто у порівнянні з червнем ціна зросте на 7,2% (на 155,25 гривні за 1 тисячу кубометрів).

Ціна на газ для населення у липні 2020 / Скриншот зі сайту У квітні ціни впали на 15%, а у травні на 21%. Причина – фінансова криза, викликана пандемією коронавірусу.

 Глава правління компанії Андрій Коболєв пояснював, що у ситуації, коли постачальники не мають куди збувати товар, а нафта мала від’ємну вартість, ціна лише продовжуватиме знижуватися.
У червні знову було падіння ціни – на 6%. Тоді тисяча кубометрів коштувала 2 142,28 гривні.

Нагадаємо, що з січня 2020 року вартість газу для потреб населення, виробників тепла та інших захищених споживачів, яким НАК “Нафтогаз України” поставляє газ в рамках спеціальних зобов’язань (ПСО), визначається за новою формулою. Формула враховує ціну на голландському газовому хабі (ТТF).

Однак з 1 серпня Україна перейде на ринкові ціни на газ для населення, а “Нафтогаз” не буде постачати газ за фіксованими цінами.

 

 

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.

Від Oblivki

Від Giraff


Від Novostimira


Ми в Facebook