Генштаб: Представники військкомату вимагають документи на вулиці – викликайте поліцію – Київ Інфо

Генштаб: Представники військкомату вимагають документи на вулиці – викликайте поліцію

Черговий призов в Україні майже завершено. Збройні сили України поповнили понад 17 тисяч строковиків. У Генштабі запевнили, що проблем із призовом не мають. Хоча в столиці і не лише все ж зафіксували факти перевірки документів на вулиці.

Про це йшлося у програмі новин «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Декілька днів тому потенційних ухилянтів від армії у столиці ловили представники військкоматів і поліції. Останні одразу ж це спростували. Мовляв, до «вилову» призовників ніякого стосунку не мають. Хоч на відео чітко звучить причина такого рейду: «Підстави є, бо це відхилення від строкової служби».

У Рівному теж у центрі уваги опинились чоловіки призовного віку. Один із них розповів, як його зупинили на вулиці.

«Я йшов на роботу на тролейбус. До мене під’їхали на машині», – розповів рівненчанин.

Причина перевірки була та ж сама, що й у столиці. Чоловіку наголошували, що він має прийти у військкомат уточнити свої облікові дані.

Генштаб такі дії працівників засудив. Кажуть, це і неприпустимо, і незрозуміло. Бо проблем із призовом не мають.

«Призовними комісіями відправлено до війська більше 17 тисяч призовників, що складає на сьогоднішній день 98% від плану. Решта будуть направлені за графіком протягом цього тижня», – сказав заступник начальника Генштабу ЗСУ Артур Артеменко.

Запевняють, винних обов’язково покарають. Утім звільняти точно не будуть.

«Я впевнений в тому, що посадові особи, які цю ситуацію спровокували, будуть покарані. Але не звільненням, адже різний ступінь вини», – прокоментував Артеменко.

А тим, до кого просто надворі підходитимуть представники військкомату і вимагатимуть документи для проходження строкової служби, радять усе фільмувати та одразу викликати поліцію.

Нагадаємо, інформація про нібито смс і телефонне сповіщення про призов на військові збори чоловічого населення області віком 18-60 років не відповідає дійсності і носить провокативний характер.

Тетяна Гаврилюк. Дмитро Нікафоров, «Перші про головне»

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Google новини та Facebook.

ВІД MY.UA

Ми в Facebook