Гетманцев назвав дві головні проблеми проекту держбюджету | Київ.Info

Гетманцев назвав дві головні проблеми проекту держбюджету

Народний депутат з фракції “Слуга народу” Данило Гетманцев розповів в ефірі каналу “Україна 24” про дві проблеми державного бюджету на 2021 рік.

“Якщо говорити про дефіцит бюджету — він дійсно великий, нас хвилюють в цьому дефіциті джерела покриття. Якщо говорити не тільки про дефіцит, а й про всі позики протягом року, ми повинні залучити гроші на 4/5 коштом ОВДП, і ми, чесно кажучи, не бачимо таких джерел в державі, не бачимо такої ліквідності банківської системи, грошей, які могли б покрити дефіцит. Це основне наше питання до Кабміну. Друге — на що він використовується. Якщо він використовується на розвиток, підтримку промисловості, галузей, які повинні бути авангардом розвитку економіки — не питання, це нормально. Якщо ж дефіцит використовується на споживання або на погашення боргу — це інше питання, чи потрібен нам дефіцит в такому обсязі”, — сказав він.

Також Гетманцев розповів про процес прийняття держбюджету.

“Кабінет Міністрів і Міністерство фінансів не зобов’язані консультуватися з парламентом до внесення законопроєкту до Верховної Ради, це їх право, минулого року так і було. У цьому році вони вирішили готувати самостійно і поставити парламент перед фактом, це в межах їх компетенції та не є порушенням. Ми в першому читанні голосуємо не за проєкт бюджету, як це буває зазвичай, а за наші поправки та пропозиції до проєкту закону про держбюджет. Тобто ми даємо доручення Кабміну враховувати наші поправки та пропозиції. Думаю, що 20 жовтня дамо Кабміну певні доручення, врахує він їх чи ні — подивимося далі”, — сказав він.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.

Від Oblivki

Від Giraff


Від Novostimira


Ми в Facebook