Холодницький до політиків: Не носіть валізи з грошима – пишіть заяви в САП і НАБУ – Київ Інфо

Холодницький до політиків: Не носіть валізи з грошима – пишіть заяви в САП і НАБУ

Було багато заяв про те, що ми багато говоримо про корупцію в політиці. Так пишіть заяви! Приходьте в САП, приходьте в НАБУ. Будьте тими, хто буде викривати цю політичну корупцію. От тоді буде результат.

На цьому в ефірі інформаційно-політичного інтерактивного ток-шоу «Народ проти« на телеканалі ZIK наголосив керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький.

Гість програми підкреслив, що державне фінансування партій – хороша ідея, але в українських реаліях вона перетворилася на додатковий заробіток політичних сил.

«От в країнах змінюються лідери партій, змінюються їхні члени, але партії залишаються. А в Україні за лідерами йдуть деякі партії. Таким чином працює і фінансування партій. От я як прокурор скажу, що у нас є провадження про так звану політичну корупцію. Але її юридичного визначення немає. В законні не написано, що таке політична корупція. Але те, що її немає у Кримінальному Кодексі, це не означає, що її немає де-факто», – зауважив керівник САП.

Назар Холодницький наголосив, що за політичну корупцію має бути кримінальна відповідальність.

За його словами, відповідальність має бути і за підкуп виборців.

«Було багато заяв про те, що ми багато говоримо про корупцію в політиці. Так пишіть заяви! Приходьте в САП, приходьте в НАБУ. Не несіть чемодани, про які ми зараз говоримо, спершу перед виборами, а потім через рік-два, коли вам оголосили підозру і людина втекла, а ми потім вислуховуємо заднім числом, що я якісь чемодани носив. Будьте тими, хто буде викривати цю політичну корупцію. От тоді буде результат»,– підкреслив керівник САП.

Також Холодницький зазначив, що питання щодо фінансування партій треба ставити до НАЗК, адже це саме його завдання – перевірка фінансування політсил.

«Ми вже працюємо із тими результатами, які нам дає НАЗК»,– розповів Холодницький і додав, що на сьогодні САП не отримала жодної справи від НАЗК щодо фінансування політичних партій в Україні.

Нагадаємо, голова Центру «Ейдос» Віктор Таран заявив, що на фінансування політичних партій України протягом двох років із державного бюджету виділили понад 1 млрд грн.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Google новини та Facebook.

ВІД MY.UA

Ми в Facebook