Головне слідче управління Нацполіціі стало на захист УПЦ МП від наклепу – Київ Інфо

Головне слідче управління Нацполіціі стало на захист УПЦ МП від наклепу

Днями в розпорядженні журналістів опинився документ Головного слідчого управління Національної поліції з реакцією на одне із звернень щодо “антиукраїнської діяльності УПЦ МП”, що розсилалися місцевими органами влади з початку року і аж до квітневої зустрічі Петра Порошенка з патріархом Константинопольським Варфоломієм у Стамбулі.

Складно повірити, що цей лист ГСУ– плід кропіткого вивчення листа райради, результат вдумливого формулювання заходів реагування на “загрозу цілісності та суверенітету”.

Ймовірно, в Головному управлінні Нацполіціі розуміють несерйозність цього звернення, відмінно знаючи, що вся ця навколоцерковна істерія – просто фарс. Як-не-як, слідчі вірять тільки фактам. Але написати щось все одно було треба. Хоча б відписку. І сидіти, надаючи юридично грамотний вид беззмістовної відповіді на безглуздий заклик, при цьому це зайве. Адже багато роботи важливішої.

Примітно також, що райрада написала Президенту, Верховній Раді, Кабінету Міністрів України, СБУ та МВС, але виключив з числа одержувачів Генеральну прокуратуру. Цікаво чому.

Якщо по ТБ кажуть, що хтось веде антиукраїнську діяльність, а “постраждалі” від цього громадяни-глядачі не пишуть заяв в поліцію, хто і на якій підставі повинен починати розслідування і порушувати кримінальну справу? Хто як не прокуратура повинна бути ініціатором цього процесу?

Постає питання: чи дійсно хочуть місцеві депутати об’єктивного розслідування діяльності УПЦ МП? Чи впевнені вони самі в своїх словах про загрозу цілісності і суверенітету країни з боку цієї конфесії? Чи є у них факти?

І нарешті, чому райрада розродилася листами проти УПЦ МП саме за тиждень з невеликим до початку чергового витка президентської кампанії за автокефалію? Можливо, просто для підігріву церковної теми?

З іншого боку, тепер, коли слідчим нагадали про необхідність відпрацьовувати повідомлення про правопорушення відповідно до вимог КПК, можна сподіватися, що Нацполіція перевірятиме об’єктивність звинувачень на адресу УПЦ МП. У тому числі і тієї інформації, що надходитиме до органів зі ЗМІ.

Не ЗМІ, а Єдиний реєстр досудових розслідувань (ЄРДР) і Єдиний реєстр судових рішень (ЕРСР) будуть характеризувати законослухняність і патріотичність представників тієї чи іншої конфесії. Здається, так це і повинно бути в правовій державі.

Якщо є факти – ласкаво просимо в відділення! А за наклеп у нас за статтею 151 кримінального кодексу теж покладено термін.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Google новини та Facebook.

ВІД MY.UA

Ми в Facebook