Гримчак про воєнний стан: Гібридна війна перейшла в перше за чотири роки відкрите зіткнення – Київ Інфо

Гримчак про воєнний стан: Гібридна війна перейшла в перше за чотири роки відкрите зіткнення

У неділю відбулася пряма агресія Збройних сил Російської Федерації проти Збройних сил України. Це перша відкрита агресія, яка відбулася за 4 роки. Тому я можу констатувати, що війна з ситуації гібридної перейшла у відкрите військове зіткнення.

Про це в ефірі програми «Гра Z вогнем» на телеканалі ZIK заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрій Гримчак.

Відповідаючи на питання ведучої, чи сьогодні справді є підстави для запровадження в Україні воєнного стану, Юрій Гримчак зауважив, що з літа кількість російських військ біля кордонів України збільшилась вдвічі.

Юрій Гримчак також пояснив, чому воєнний стан не був введений ще у 2014-му році, коли відбулася окупації Криму і Донбасу:

«Окупація Криму відбувалася гібридним методом. Згадайте «зелених чоловічків», «самооборону» Криму. Саме про це говорив Путін. Він стверджував, що це не вони, що одяг російських військ можна купити будь-де. Тобто Росія не визнавала своєю участі в цьому.

Така ж сама ситуація була на території ОРДЛО. Хоча ми доводимо у міжнародних інстанціях, а там із нами погоджуються, що на Донбасі є російські війська. Але Росія від цього також відмовляється»,– зауважив заступник міністра.

А от у неділю ввечері, додав Юрій Гримчак, відбулася пряма агресія Збройних сил Російської Федерації проти Збройних сил України.

«Це перша відкрита агресія, яка відбулася за 4 роки. Тому я можу констатувати, що війна з ситуації гібридної перейшла у відкрите військове зіткнення. І я вважаю, що військовий стан требу було запроваджувати на усій території України», – підкреслив Юрій Гримчак.

Як повідомляли, Президент України Петро Порошенко підписав законопроект, яким передбачається введення воєнного стану в Україні.

Президент Росії Володимир Путін назвав конфлікт в Керченській протоці провокацією української влади.

Нагадаємо, 25 листопада, близько 20:28, катери Прикордонної служби ФСБ РФ відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України в Азовському морі. Згодом російський спецназ захопив

Російський спецназ захопив три військові українські кораблі в Азовському морі
три військові українські кораблі: артилерійські катери «Бердянськ» і «Нікополь» та рейдовий буксир «Яни Капу». При цьому було поранені шестеро українських моряків.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Google новини та Facebook.

ВІД MY.UA

Ми в Facebook