Хто і коли повинен подавати відомості про кінцевих бенефіціарів – Київ.Info

Хто і коли повинен подавати відомості про кінцевих бенефіціарів

Відповідно до правил фінансового моніторингу, які закріплені Законом про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, юридичні особи зобов’язані розкривати інформацію про структуру власності та кінцевих бенефіціарів. Довгий час не було прийнято належних нормативних актів, тому не було відомо, які необхідні документи та за якою процедурою проводити реєстрацію відомостей.

З 11 липня 2021 року уже вступив в силу Наказ Мінфіну № 163 про структуру власності і було запущено процес подання даних про кінцевих бенефіціарів. Отже, актуальним є питання, хто і в який термін повинен розкрити відомості про бенефіціарних власників.

За загальним правилом, обов’язок розкрити структуру власності стосується всіх юридичних осіб. Винятки закріплені в Законі про державну реєстрацію. Так, не подають відомості про кінцевих бенефіціарів: політичні партії, їх структурні утворення, професійні спілки, творчі спілки, організації роботодавців, адвокатські об’єднання, торгово-промислові палати, об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, релігійні організації, державні органи, органи місцевого самоврядування, державні та комунальні підприємства, установи, організації.

Також можна знайти інформацію про правову колізію. В Законі України № 361 згадано про обов’язок подавати відомості тільки для юридичних осіб, зареєстрованих до 28.04.2020, тому актуальності набуває питання, чи стосується даний обов’язок компаній, які зареєстровані після вищевказаної дати. Практика показує, що стосується.

Хто є кінцевим бенефіціарним власником компанії? – Особа, яка самостійно або через пов’язаних осіб володіє часткою не менше 25 відсотками статутного капіталу; отримує доходи від діяльності компанії, може розпоряджатися, користуватися, управляти активами, приймати обов’язкові для виконання рішення, бере участь у формуванні органів управління, їх голосуванні тощо. Таким чином, кінцевий бенефіціар – особа, яка здійснює прямий або непрямий вирішальний вплив на діяльність юридичної особи.

Як було сказано вище, з 11 липня набрав чинності Наказ Мінфіну і саме з цієї дати почався відлік терміну для подання відомостей про бенефіціарних власників. Отже, з 11.07 по 10.10.2021 року юридичні особи повинні актуалізувати дані про кінцевих бенефіціарів та показати структуру власності.

Крім цього, Закон про державну реєстрацію закріплює обовязок компанії підтримувати інформацію про бенефіціарів в актуальному стані. Тому необхідно подавати такі відомості щорічно протягом 14 днів з дати державної реєстрації. При цьому інформація подається навіть якщо за рік жодних змін в структурі власності не відбулось.

Також актуальні відомості мають бути зареєстровані в таких випадках:

  • протягом 30 днів після виникнення змін в структурі власності (зміна складу засновників, перерозподіл часток, зміна розміру статутного капіталу тощо);
  • при інших змінах в діяльності компанії – зазначається про відсутність змін про кінцевих власників чи структурі власності.

Підготовлено юристами OGP.UA

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від GiraffВід Smi.biz

Ми в Facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com