Гучний закон: з’явилося пояснення щодо “заборони” російської мови в Україні – Київ Інфо

Гучний закон: з’явилося пояснення щодо “заборони” російської мови в Україні

Верховна Рада  261 голосом ухвалила за основу мовний законопроектN5670-Д, політолог Олексій Голобуцький пояснив, що насправді це означає.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посилання на Фейсбук Голобуцького.

“З нього навіть прибрали інститут мовних інспекторів – щоб бодай якось пом’якшити істерику РФ і місцевих особливощелепних. Лишили хіба “мовного омбудсмена” з функціями контролю виконання закону”, – пише політолог.

Проте в російських ЗМІ цей законопроект вже прозвали “законопроектом про заборону російської мови”. При тому ставлять дійсно високу оцінку роботі авторів законопроекту: “На жаль, цей проект відпрацьований дуже добре”.

“В руссо-ЗМІ і на сторінках блогерів тривають дискусії: розстрілюватимуть тепер в Україні за язик, за прикладом франкістів, чи все ж відправлятимуть на 15 років на каторгу, як турки курдів?.. Остаточного висновку в них поки немає”, – пише Голобуцький.

За словами Голобуцького, в Україні тепер (якщо законопроект буде проголосовано в цілому без значних змін в цих моментах) українська мова визначена як єдина державна та прирівнена до гімну, прапору й гербу. Публічне приниження чи зневажання української мови прирівнюється до наруги над державними символами.

“Тобто, за “ету вашу тєлячью мову” буде цілком конкретний штраф до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (до 850 грн), або арешт до 6 місяців, або позбавлення волі на строк до 3 років. Зауважте: “до” 850 грн. І лише зі “злісним невиконанням” розбиратиметься мовний омбудсмен. Проте на руссо-ТВ вже стоять плачі “всє русскоязичниє умрут!”, – повідомляє політолог.

Гучний закон: з’явилося пояснення щодо “заборони” російської мови в Україні

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Google новини та Facebook.

ВІД MY.UA

Ми в Facebook