Кабмін перевірить одержувачів субсидії | Київ.Info

Кабмін перевірить одержувачів субсидії

Про те, що одержувачів субсидій в Україні очікує прискіплива перевірка, нещодавно розповіла Марина Лазебна. Зокрема міністерка соціальної політики вказала на те, що українці найчастіше «забувають» вказати наявну у них нерухомість, а також автомобілі або інші великі придбання. При цьому вони вважають, що мають право розраховувати на отримання субсидії.
У 2019-му Мінсоцполітики провело перевірку серед малозабезпечених сімей. Під час неї були виявлені численні порушення при оформленні допомоги. Неправомірно отримана допомога склала в сумі 32,2 млн грн., але половину коштів завдяки чітким діям усіх інстанцій вдалося повернути в бюджет.

Марина Лазебна вважає, що держава зобов’язана підтримувати незахищених громадян і тих, кого можна зарахувати до малозабезпечених, але всі маніпуляції в цій сфері необхідно виключити.

Відтепер Міністерство фінансів здійснюватиме верифікацію соцвиплат. В першу чергу перевірятимуть, використовуючи ризик-орієнтовний підхід — він заснований на виборі з усієї групи субсідіантів тих, які мають високий ризик вчинення порушень. Разом з тим Лазебна наголосила, що допомога для сімей з дітьми була збільшена на 15-20%.

Раніше повідомлялося про те, що Мінсоцполітики погрожує відбирати виділені субсидії у тих, хто отримав державну допомогу нечесним шляхом.

У липні 2020 року в Мінсоцполітики України підрахували, що субсидії отримують майже три мільйони родин в країні.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.

Від Giraff


Від Novostimira


Ми в Facebook