Келих доброго вина: як обрати «правильні» келихи? - Київ.Info

Келих доброго вина: як обрати «правильні» келихи?

Смакувати літнім вечором вишукане вино, роздивлятись відтінки кольорів у бокалі, відчувати тонкі аромати – це справжнє задоволення, яке може собі дозволити кожен.

Створити собі та близьким невеличке гастрономічне свято зовсім просто: шляхетний сир, витримане вино та красиві винні келихи купити заздалегідь, створити затишну атмосферу, додати трішки музики та квітів. Але які келихи повинні бути подані? Щоб отримати задоволення від доброго вина у повній мірі, потрібно прислухатись до порад фахівців та дотримуватись нескладних правил столового етикету.

Сам собі дегустатор

Винні бокали зазвичай не мають кольорового фарбування та малюнків. Це потрібно для оцінки експертами кольору вина, за яким справжні гурмани спроможні відрізняти навіть окремі сезони збирання винограду. Гладкі стінки дозволяють помірно стікати краплям напою та візуально оцінити його густоту або легкість.

Червоне вино

Вишукане п’янке червоне вино насичене, із  яскравим ароматом та глибоким смаком. Вони краще розкриваються при контакті із киснем, тому келихи мають великий об’єм – до 300 мл., та широкий верх, який забезпечує максимальний контакт із повітрям.

Класична подача передбачає попереднє охолодження напою до 14-20ºС. Ніжки келихів для червоних вин нижчі, а ніж у келихів для білих. Звуження зверху келиха створене для забезпечення концентрації аромату, насиченого смаку та особливої солодкуватості напою при попадання на наші смакові рецептори, що розташовані на кінчику язика.

Відрізняють дві форми келихів:

  • бордо, що схожий на напіввідкритий бутон тюльпану та відмінно підкреслює смак молодого або витриманого вина;
  • бургундія, що має шароподібну форму та чудово зберігає аромати старих вин.

Біле вино

Світлі вина легкі, мають ніжний аромат та мешу концентрацію різних смаків. Добре витримані білі вина дарують відчуття свіжості, легкої прохолоди та ледь відчутної кислоти. Саме тому біли вина чудово поєднуються із дарами моря або стають базою для створення вишуканого шампанського. 

Задля більш довгого утримання присутніх у вині фенолів напої охолоджують до 8-14ºС. Подають вино у прозорому келиху із високою ніжкою. Щоб легкість вина не перетворилась на гіркоту, келих має особливу форму, що подібна бутону тюльпана та менший об’єм, від 100 до 240 мл. Етикет передбачає, що молоді вина подаються у келихах меншого розміру.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.ВІД OBLIVKIВІД LUCKYADS


Від Giraff


Від Banganet


Від Smi.biz

Ми в Facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com