Кінець дешевому житлу: що буде з ринком нерухомості - Київ.Info

Кінець дешевому житлу: що буде з ринком нерухомості

З приходом весни в країні традиційно оживає ринок нерухомості, і ріелтори вже потирають руки в передчутті великих угод з купівлі-продажу квартир і будинків. В очікуванні клієнтів перебувають і менеджери по роботі з інвесторами в новобудовах, які намагаються залучити якомога більше клієнтів в об’єкти, що будуються.

Тільки ось ризик для потенційних покупців нових квадратних метрів в майбутніх будинках зростає з кожним днем. Найгірша ситуація в передмісті Києва, де купують квартири, як правило, ті, хто не може назбирати на столичні квадратні метри. У підсумку вони вкладають останні гроші, а будівництво заморожується на невизначений час або ж оплачені інвесторами квартири перепродаються по кілька разів.

Проблеми дешевого житла

За даними компанії UTG, населення Києва щорічно збільшується в середньому на 20 767 чоловік. На жаль, це не демографічний бум, а міграція – в столицю їдуть з регіонів і передмістя. Існуючі темпи будівництва (1,1-1,2 млн кв. м, або 17 300-19 500 квартир на рік) ледь покривають зростання попиту на житло.

Крім того, на нього ростуть і ціни. За даними дослідження онлайн-сервісу OLX, вартість житла на вторинному ринку в Києві в минулому році зросла на 5%. Середня ціна однокімнатної квартири в Києві склала $ 54,6 тис., двокімнатної – $ 77,8 тис., а трикімнатної – $ 110,1 тис.

Найдешевше обійдеться квартира в Деснянському районі. У минулому році за ціною однокімнатної на Печерську можна було придбати три квартири такого ж метражу в Деснянському або Святошинському районах.

Ціна на первинку в споруджуваних будинках стартує від 25 тис. за кв. м, куди дешевше вони в передмісті – від 12 тис. до 20 тис. грн. Частково з цієї причини тепер там “епідемія” проблемних будівництв, причому зробити інвестори, які вклали гроші, нічого не можуть.

“Українська інноваційна компанія” (правонаступник “Укрінбанку”) заявила, що почала процедуру стягнення непогашеної заборгованості з забудовника житлового комплексу “Софія Київська” в Ірпені. Як пояснюють в компанії, забудовник в 2012 році отримав кредит на будівництво житлового комплексу під заставу трьох недобудованих дев’ятиповерхівок. В результаті квартири, яке викуповували люди, підуть за борги, інвестори залишаться ні з чим.

“Директор банку-кредитора заявив, що вони перевіряють схеми, за якими ми купували наші квартири, що вони, мовляв, ні перед чим не зупиняться, щоб повернути свої гроші. Але в цих будинках прописано безліч неповнолітніх дітей. Як же їх права ?! Держреєстратор перевіряв, що дана власність не під арештом, не в заставі і оформив угоду. Зараз же з’ясовується, що ТОВ, у якого купувалися квартири, оформлено в Панамі, зі статутним капіталом в 1000 грн “, – розповідає” “власник квартири в ЖК “Софія Київська” Олег.

Що характерно, відділ продажів ЖК працює без перебоїв і продає квартири в побудованих, але ще не зданих в експлуатацію будинках. І, як запевнила менеджер з продажу, будинок буде зданий в експлуатацію в четвертому кварталі цього року і він не під арештом у зв’язку з позовами. “Беріть, квартири йдуть як гарячі пиріжки”, – радила вона нам.

Шантажують силовики і активісти

Сьогодні проблемних будівництв в Київській області набереться не один десяток. Причини різні. То недобросовісний забудовник зібрав гроші з інвесторів, демпінгуючи на вартості квадратного метра, і втік з ними за кордон. То інший потрапив під прес компетентних органів за несплату 40 млн. податків до міської казни. То не впоралися з фінансовим навантаженням і не те що не здали будинку в експлуатацію, а стали продавати квартири по другому колу. То виникли проблеми з земельною ділянкою, яка видавалася під забудову будинку не більше чотирьох поверхів, а на цьому клаптику землі намагаються побудувати висотку.

Головний архітектор Київської області Дмитро Ликов підтверджує типові сьогодні проблеми. “Десь нечесний забудовник обманює інвесторів. Десь органи місцевого самоврядування перегинають палицю з видачею технічних умов, що накладає додаткові фінансові навантаження на будівництво, і це відтягує здачу в експлуатацію. В деяких випадках грає роль неякісний процес проектування, коли в ході будівельно- монтажних робіт виявляються помилки і доводиться переробляти документацію, що стопорить будівництво. Іноді виникають питання землекористування і правильного відчуження земельної ділянки. А буває, що проблемою незакінченого будівництва стає сама влада, коли правоохоронні органи в особі СБУ, прокуратури, МВС, НАБУ, НАПКА вирішують на пільгових умовах отримати квартири в споруджуваному ЖК і створюють штучні проблеми забудовникам. і вирішують їх, отримавши житло. Також серйозно заважають так звані активісти, які для себе придумали нову форму заробітку шляхом шантажу забудовника, пікетування об’єкта, подачі в суд на будівництво. Проблем багато, але найголовніша – системна: забудовник хоче отримати надприбуток будь-яким способом, а в результаті страждають інвестори. Вони зовсім не захищені від недобросовісних забудовників “, – вважає Дмитро Ликов.

Квадратний метр подорожчає

Як вважає аналітик консалтингової компанії SV Development Сергій Костецький, порядку на ринку нерухомості ніколи не було і немає. “Уже були проблеми з арештом квартир і землі в ЖК” Коцюбинський “в Коцюбинському, коли забудовник збанкрутів і мешканці довго судилися, і, по-моєму, судяться дотепер. Таке ж було з “Еліта Центр”, ЖК Войцеховського і рядом інших . Якщо забудовники-шахраї, то питання вирішуються тільки через суд. А суди можуть затягуватися на десятки років, і люди будуть заручниками ситуації. Перед покупкою будь-якої квартири треба консультуватися з професіоналами, наприклад, в консалтингових компаніях, які моніторять ринок, уже є фахівці , які займаються вивченням ситуації по кожному забудовнику. Адже у багатьох сьогодні великі фінансові проблеми “, – говорить Костецький, підкреслюючи, що проблеми є і в передмісті, і в великих містах.

За його словами, моніторити форуми ЖК, задавати питання – це вже не ефективно. “Сьогодні може бути все нормально, а завтра забудовник перестане будувати. Наприклад, тільки в Києві близько 30 проблемних об’єктів”, – додає Сергій Костецький.

Але українцям, які збираються купувати квартиру в новобудові, бажано поквапитися, тому що як тільки Верховна Рада прийме два важливих для будівельної галузі законопроекти, ціна сильно виросте. Минулого тижня в парламент надійшли проекти, які спрямовані на захист інвесторів об’єктів незавершеного будівництва. Вони припускають страхування об’єктів. Документ поки сируватий, але головне, як відзначають великі девелопери, якщо буде введене обов’язкове страхування, то автоматично підвищиться вартість квадратного метра житла. Тому що цю страховку закладатимуть у вартість квартир.

“Тут потрібно вирішувати, чи готові українці більше платити за квадратні метри, але гарантовано отримати свої квартири, або ж вони згодні грати в рулетку, але менше платити за квадратний метр”, – відзначає Дмитро Ликов.

Дешевих квадратних метрів не буде ще й тому, що ВР збирається вводити ліцензування будматеріалів, що призведе до їх подорожчання. “Можливо, це поліпшить якість будинків-новобудов, але в той же час і здорожчають побудовані метри. Навіть складно підрахувати, наскільки подорожчає квадратний метр, якщо введуть страхування і ліцензування”, – говорить Ликов.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.ВІД OBLIVKIВІД LUCKYADS


Від Giraff


Від Banganet


Від Smi.biz

Ми в Facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com