Ківа здав в оренду чужу жомову яму: САП просить суд конфіскувати отриманий дохід – Київ.Info

Ківа здав в оренду чужу жомову яму: САП просить суд конфіскувати отриманий дохід

В декларації народного депутата співробітники Національного агентства з попередження корупції (НАЗК) виявили необґрунтований дохід у сумі 1,2 млн гривень за здачу в оренду чужий жомової ями. Їх конфіскують на користь держави.

Про це повідомила пресс-служба НАЗК.

У повідомленні відомства не вказується ім’я народного депутата. Джерело РБК-Україна в НАПКА підтвердило, що мова йде про народного депутата від партії “Опозиційна платформа – За життя” (ОПЗЖ) Іллі Ківі.

Зазначається, що у своїй декларації народний депутат вказав дохід у 1,2 млн гривень, отриманий ним від здачі в оренду об’єкта нерухомості (жомової ями, де зберігаються відходи від виробництва цукру), не маючи прав на його володіння. Таким чином, він отримав необґрунтований дохід.

НАЗК передало ці дані до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) та Національного антикорупційного бюро України (НАБУ). Після вивчення обставин справи був підготовлений позов до Вищого антикорупційного суду про “громадянську конфіскацію” необґрунтованого доходу народного депутата на користь держави.

У повідомленні НАЗК не вказується ім’я народного депутата.У відомстві зазначили, що це перший випадок в історії України, коли з нардепа в судовому порядку вирішили стягнути необґрунтований дохід.

Розслідування по “жомової ями Ківи” почалися в ЗМІ влітку 2020 року. За даними видань, депутат отримав за здачу її в оренду 1 242 236 гривень. Ще 10 тисяч йому перевели в якості комісійних доходів за безготівкові банківські операції.

В декларації Ківи вказана жомова яма площею 400 квадратних метрів. Нардеп здавав її в оренду і отримував щорічний дохід близько 1,2 млн гривень.

Вони відвідали місце, де розташована “жомова яма Ківи” і з’ясували, що вона вже давно не використовується і поросла бур’яном.

Орендар ями в Полтавській області, зазначений в декларації Ківи, – ТОВ “Компанія Сиквел”, зареєстрована у Львові. Її представник назвала журналістам причину здачу ями в оренду” комерційною таємницею “. Зазначалося, що ця компанія фігурує в одній із кримінальних справ як фіктивна.

За даними Bihus.Info, через рік після здачі жомової ями в оренду Ківа продав її. Покупцем стала фірма “Укрзв’язокмонтаж”, в якій нардеп колись був директором і головним бухгалтером.

У коментарі виданню Ківа заявив, що “нікому не продавав яму”. “Може, хто рейдернул її? В нашій країні все може бути. Нічого я не продавав”, – сказав він.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.


ВІД OBLIVKIВІД LUCKYADS


Від GiraffВід Smi.biz

Ми в Facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com